Specjaliści w dziedzinie odchudzania są zgodni – kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Nie ma co liczyć na diety cud – eksperci od lat przekonują, że takie po prostu nie istnieją. Czasem nie wystarczy jednak samo odstawienie fast foodów i rezygnacja ze słodyczy. Dietetycy radzą, że najlepiej postawić na racjonalne odżywianie. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, m.in. jeść pięć, niewielkich posiłków co 3-4 godziny. Brzmi świetnie! Ale kto ma na to czas?!

Przygotowanie pięciu dietetycznych i zdrowych posiłków, przy jednoczesnej pracy zawodowej i opiece nad dziećmi, to prawdziwe wyzwanie! Na rynku istnieje wiele firm cateringowych oferujących diety pudełkowe. Menu na każdy dzień układane jest przez profesjonalnych dietetyków, a to gwarantuje, że wszystkie posiłki będą odpowiednio zbilansowane i dostarczą nam nie tylko odpowiednią liczbę kalorii, ale i substancji odżywczych.

Każda z firm cateringowych oferuje co najmniej dwie podstawowe diety: standardową (zawierającą produkty pochodzenia zwierzęcego) i wegetariańską. Jednak producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, poszerzają ofertę o niestandardowe plany dietetyczne. Odpowiednią dla siebie dietę znajdą osoby z nietolerancją glutenu czy laktozy, weganie, diabetycy, czy osoby zmagające się z chorobą Hashimoto. Coraz więcej firm oferuje też posiłki dedykowane kobietom w ciąży lub restrykcyjne diety oczyszczające organizm. W każdym z podanych planów dietetycznych możemy także wskazać preferowaną przez nas kaloryczność i liczbę posiłków. Standardowo producenci oferują diety zawierające: 1000, 1200, 1800, 2000 lub 2500 kalorii.

Bardzo popularne są także diety dla sportowców – ci znajdą dla siebie plany żywieniowe obejmujące nawet 4000 kalorii! Wszystkie posiłki przygotowywane są przez kucharzy pod ścisłą kontrolą dietetyków, a kurierzy każdego ranka dostarczają je są pod wskazany przez nas adres.

Taka wygoda ma jednak swoją cenę – miesięczny koszt diety pudełkowej waha się od 1300 do nawet 3000 złotych. Wszystko zależy od rodzaju i kaloryczności wybranej przez nas diety. Większość firm oferuje też możliwość zamówienia zestawu próbnego, by przekonać się czy posiłki są smaczne. Znalezienie dobrej firmy cateringowej zdecydowanie ułatwi odchudzanie. Teraz wystarczy tylko… nie podjadać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj