W przypadku śmierci bliskich stajemy w obliczu konieczności załatwienia wielu formalności i podjęcia decyzji, między innymi, gdzie przygotować ostatnie pożegnanie zmarłego. Bardzo częstym wyborem jest kaplica pogrzebowa znajdująca się przy domu pogrzebowym, w której odbywają się częściowe lub całościowe ceremonie. Kaplica to miejsce pośrednie przed ostatecznym odprowadzeniem na cmentarz. Możemy tam liczyć na wsparcie i zrozumienie obsługi pogrzebu, co w tym trudnym czasie jest bardzo ważne.

Ostatnie pożegnanie zmarłego w kaplicy

Organizacja ostatniego pożegnania zmarłego w kaplicy domu pogrzebowego daje możliwość intymnej i bardzo osobistej ceremonii. Wybierając to miejsce powinniśmy wziąć pod uwagę czynniki, takie jak zakres świadczonych usług, opinie Klientów, potrzeby i oczekiwania rodziny, lokalizację, cenę oraz personel. Warto poświęcić im chwilę, ponieważ wybór profesjonalnego domu pogrzebowego ułatwi rodzinie przejście przez ten trudny czas i pozwoli skupić się na tym, co jest najważniejsze – na swojej żałobie i wsparciu bliskich.

Dlaczego kaplica to odpowiedni wybór miejsca pożegnania?

W kaplicy wystawiana jest trumna lub urna, przy której mogą zebrać się bliscy zmarłego, aby w spokojnej, kameralnej atmosferze pomodlić się i pożegnać przed odprowadzeniem na cmentarz. Odpowiednio przygotowana kaplica jest przestronna, można rozstawić wystarczającą ilość krzeseł dla wszystkich osób chcących uczestniczyć w pogrzebie.

Ponadto kaplica jest klimatyzowana, dzięki czemu – bez względu na temperaturę i porę roku – warunki są optymalne do długotrwałego przebywania zmarłego. Kaplice często znajdują się w pobliżu cmentarza, co usprawnia transport trumny na miejsce wiecznego spoczynku. Warto też zaznaczyć, że za obsługę kaplicy pogrzebowej odpowiadają pracownicy domu pogrzebowego. Dzięki ich pomocy możemy przygotować kaplicę tak, jak tego zechcemy, np. poprzez dekoracje kwiatowe, wieńce, puszczenie w tle kojącej muzyki.

Jak dobrze pożegnać zmarłego?

Decydując się na zorganizowanie ostatniego pożegnania w kaplicy pogrzebowej otrzymamy wsparcie całego zespołu ludzi. Personel zakładu pogrzebowego dołoży wszelkich starań, aby ten trudny czas dla rodziny zmarłego stał się mniej stresujący. Ponadto domy pogrzebowe oferują też pomoc przy formalnościach cmentarnych i urzędowych. Zazwyczaj wystarczy jedna wizyta, aby ustalić wszystkie szczegóły dotyczące pogrzebu i pochówku. W Zakładzie Usług Pogrzebowych Anubis z Wrocławia, który od 2005 r. zajmuje się organizacją pogrzebów wszystkich wyznań i obrządków, ceremonii świeckich oraz kremacji, a pracownicy są szczególnie wrażliwi na wyjątkowe potrzeby rodziny i przyjaciół.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj