Oprawki metalowe wracają do łask! Jeszcze do niedawna kojarzone ze stylem retro, dziś stawia na nie coraz więcej osób, które chcą wyróżnić się na tle otoczenia i przy okazji zapewnić sobie trwałe oraz komfortowe w codziennym użytkowaniu okulary. Metalowe oprawki męskie okażą się strzałem w dziesiątkę pod warunkiem, że wybierzemy odpowiednie – w sprzedaży dostępny jest ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór, a same oprawki metalowe mogą być wykonane z różnych metali.

Czym charakteryzują się oprawki metalowe?

Metal to materiał, który kojarzy nam się z trwałością i solidnością. I rzeczywiście, oprawki metalowe trudno uszkodzić i zniszczyć podczas normalnego użytkowania. Nic więc dziwnego, że sięgają po nie osoby, które nie lubią zbyt często zmieniać okularów – inwestując w oprawki metalowe możemy bowiem mieć pewność, że posłużą nam przez co najmniej kilka kolejnych lat.

Warto jednak mieć świadomość, że metal metalowy nierówny. W salonach optycznych i sklepach internetowych oferujących metalowe oprawki męskie, znajdziemy je wykonane z różnych metali. Od zastosowanego do ich stworzenia metalu zależą z kolei właściwości użytkowe oprawek. Warto wiec zapoznać się z najczęściej stosowanymi do produkcji oprawek okularowych metalami i na podstawie ich właściwości wybrać produkt, który w 100% spełni nasze oczekiwania.

Z jakich metali są produkowane oprawki męskie?

Oprawki metalowe są lekkie i trwałe i to właśnie te dwie cechy sprawiają, że powróciły do łask. Powstają z różnych metali oraz ich stopów. Do wyboru mamy oprawki męskie z metali szlachetnych (złota i srebra), oprawki aluminiowe, ze stali nierdzewnej, tytanu, niklu i innych materiałów. Za najwygodniejsze uznawane są oprawki ze stopu aluminium, tytanu i stali nierdzewnej, które są lekkie i komfortowe w noszeniu. Panowie, który nade wszystko cenią sobie z kolei lekkość, najczęściej wybierają oprawki z magnezu, który jest jednym z najlżejszych metali. Jest nie tylko lekki i wygodny w noszeniu, ale także odporny na korozję i pot.

Za najtrwalsze i najsolidniejsze uznawane są natomiast oprawki z tytanu. Jest on doceniany za właściwości antykorozyjne, wysoką wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także komfort noszenia. Miłośnicy ultra cienkich ramek, z pewnością będą usatysfakcjonowani wyborem oprawek ze stali nierdzewnej, która jest odporna na odkształcenia nawet w przypadku bardzo cienkiej konstrukcji.

Decydując się na wybór oprawek metalowych warto upewnić się, czy możemy bezpiecznie je nosić. Większość dostępnych na rynku stopów metali zawiera bowiem nikiel, na który niektóre osoby mogą być uczulone. Aby wybrać oprawki męskie, które będą bezpieczne dla naszej skóry, starajmy się stawiać raczej na stopy bez dodatku niklu – świetnie sprawdzą się tu okulary z czystego tytanu oraz ze stali nierdzewnej. Warto zwrócić także uwagę na ich noski – większość z nich wykonuje się z silikonu, który może wywoływać reakcję alergiczną. Wybierając silikon medyczny lub PCV, możemy mieć natomiast pewność, że oprawki metalowe nas nie uczulą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj