Jesteście ze sobą już od dłuższego czasu i macie poczucie, że początkowa namiętność ustąpiła pola codzienności? Na szczęście nie wszystko stracone – wystarczy zadać sobie nieco trudu i wykazać pomysłowością, aby ożywić życie seksualne i poczuć się jak na początku związku. Jak rozbudzić namiętność w stałym związku? Po jakie gadżety erotyczne sięgnąć i na jakie wspólne zabawy się zdecydować? Podpowiadamy.

  1. Po pierwsze, rozmowa
  2. Seksowna bielizna i dodatki
  3. Wibratory i inne zabawki

Spadek pożądania, który wiele par zauważa w miarę upływu czasu, jest całkowicie naturalny. Wiadomo przecież, że w pewnym momencie mamy mniej czasu i siły na aranżowanie wyjątkowych sytuacji, a silne emocje towarzyszące na początku naszej relacji nieco słabną. Badania pokazują, że istnieje szereg sposobów na przywrócenie tej namiętności i pobudzenie życia seksualnego.

Po pierwsze, rozmowa

Jeśli czujesz, że od jakiegoś czasu zrobiło się między wami zbyt zwyczajnie, porozmawiajcie na ten temat. Wszelkie niżej wymienione przez nas sposoby są godne polecenia, pod warunkiem, że odpowiadają drugiej osobie – a jak wiemy: oczekiwania mogą być bardzo różne. Zapytaj zatem własnej partnerki / własnego partnera o oczekiwania seksualne, potrzeby, o to, jak chciałaby odbudować namiętność. Badania wskazują, że pary, które regularnie mówiły o swoich potrzebach wykazywały najwyższy poziom satysfakcji z życia seksualnego.

Czasami pomocny okaże się wspólny weekendowy wyjazd. Wiele par praktykuje także okresowe randki połączone z noclegiem w hotelu z dużą wanną, masażem, który działa rozluźniająco, czy sauną. Takich doznać oczekują kobiety i mężczyźni w różnym wieku i na różnym etapie związku, zarówno na początku znajomości, jak i po kilku latach.

Seksowna bielizna i dodatki

W rozbudzaniu namiętności ogromną rolę odgrywa atrakcyjność fizyczna i zafascynowanie drugą osobą – to jednak dla każdego oznacza co innego. Jeśli czujecie się mniej namiętnie, może w tym pomóc seksowna bielizna. W seks shopach znajdziesz ogromny asortyment modeli w różnych kolorach i fasonach, dzięki czemu każdy jest w stanie dopasować konkretny egzemplarz do swoich upodobań.

Wibratory i inne zabawki

Dużą rolę spełniają także akcesoria, które można zastosować w czasie wspólnych zabaw: wibrator, masażer, czarne dildo. Dla spragnionych wrażeń dostępne są kajdanki, linki do krępowania czy opaski na oczy. Ciekawym pomysłem są również huśtawki erotyczne. Jeśli to dla ciebie za wiele, pomocna może okazać się poduszka do seksu ułatwiająca przybranie nowych, satysfakcjonujących dla obojga pozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj