Odpalanie fajerwerków to sposób na podkreślenie ważnego wydarzenia lub uświetnienie uroczystości rodzinnej przez stworzenie efektownej oprawy i zaprezentowanie wspaniale wyglądającego widowiska. Choć wszystkie fajerwerki kupowane u sprawdzonych dostawców są bezpieczne, to nie można zapominać o podstawowych zasadach obchodzenia się z nimi zarówno podczas przechowywania, jak i w czasie urządzanego pokazu.

Co jest ważne przy kupowaniu i używaniu fajerwerków?

Fajerwerki są tak atrakcyjne, ponieważ zawierają materiały, które pozwalają wznieść się im na wysokość, na jakiej będą dobrze widoczne. Spalając się, wytwarzają kolorowe światło, a podczas eksplozji pozostawiają na niebie pióropusze iskier. Wszystkie uzyskiwane efekty wiążą się jednak zarówno z wybuchami powodującymi powstawanie większej lub mniejszej fali uderzeniowej, jak i generowaniem wysokiej temperatury, przy czym oba te czynniki zależą od rodzaju zastosowanych substancji oraz ich ilości. Nie można zapominać, że niewłaściwe przechowywanie lub używanie fajerwerków niezgodnie z zaleceniami producenta, może spowodować odniesienie obrażeń. Dla zapewnienia bezpieczeństwa sobie, a także osobom znajdującym się w pobliżu trzeba pamiętać o tym, że należy kupować je ze sprawdzonego źródła, a więc od legalnie działającego dystrybutora, który oferuje wyłącznie wyroby spełniające obowiązujące w Unii Europejskiej normy, co jest potwierdzone znakiem CE. Na opakowaniu musi się też znajdować czytelna instrukcja w języku polskim oraz dane teleadresowe dystrybutora. Fajerwerków nie można przechowywać w pobliżu źródeł ciepła, substancji łatwopalnych ani otwartego ognia.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Podczas odpalania petard trzeba pamiętać, o ścisłym przestrzeganiu zasad określonych przez wytwórcę danego wyrobu. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na fajerwerki, które wystrzeliwuje się, trzymając w rękach. Nigdy nie wolno kierować fajerwerków w stronę innych ludzi i zwierząt ani żadnych przedmiotów, które mogą ulec uszkodzeniu wskutek uderzenia albo zapalić się. Nie można zapomnieć, że wiele wyrobów działa dzięki odpaleniu ładunku, który wynosi je na właściwą wysokość. Lecące w nieodpowiednią stronę może stanowić zagrożenie dla wszystkich, którzy znajdą się w pobliżu. W przypadku wyrzutni umieszczanych na ziemi po zainicjowaniu odpalenia należy się odsunąć na bezpieczną odległość. Nigdy nie można też pozwolić na to, by fajerwerki odpalały dzieci. Dostawcą sprawdzonych i bezpiecznych fajerwerków jest firma Pol-Expance ze Szczecina. Zajmuje się ona hurtową sprzedażą fajerwerków, a także organizowaniem pokazów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj