Do serwowania kawy używa się bardzo różnorodnych filiżanek, szklanek, kubków. Gatunków tego niezwykle popularnego na świecie napoju też jest bardzo dużo, więc nie ma się co dziwić, że klienci poszukują nowych metod parzenia, a także sposobów na podawanie aromatycznego smakołyku. Picie kawy dla wielu osób to rytuał. Przykładają oni wagę do jakości ziaren, wyboru ekspresu czy kawiarki, a także sięgają po eleganckie filiżanki lub szklanki do latte macchiato, by rozkoszować się najlepszym smakiem.

Modne i stylowe filiżanki porcelanowe

Doskonałej jakości filiżanka do kawy z pewnością jest tym naczyniem, które świetnie będzie prezentować na stole w domu czy w lokalu, ale również pozwoli wyeksponować smak aromatycznego napoju w różnych jego wersjach. Poza klasyczną małą czarną dużą popularnością cieszą się kawy mleczne. Coraz częściej pojawiają się też wersje smakowe, mrożone czy też niezwykle intensywne espresso. Wiele osób stawia więc na uniwersalne filiżanki, a inni pieczołowicie dobierają naczynia do konkretnego napoju, sprowadzając picie kawy niemalże do rytuału.

Postaw na klasyczne filiżanki

Niezmiennie najczęściej wybiera się filiżanki porcelanowe do serwowania kawy. Tu oczywiście znaleźć można przeróżne warianty, ale szlachetny materiał oraz atrakcyjne wzornictwo przyciągają miłośników wzornictwa użytkowego. Z pewnością najwięcej uwagi przyciągać będzie filiżanka do espresso. Ta miniaturowa opcja o grubych ściankach powinna pomieścić 50-80 ml kawy, choć samego napoju jest w niej około 30-35 ml. Przede wszystkim porcelana ma za zadanie utrzymać odpowiednią temperaturę naparu, a więcej pojemności filiżanki pozwoli na „kręcenie” kawą i uzyskanie niezwykle intensywnych aromatów. W tej wersji naczynie powinno mieć kształt litery V.

W czym pić kawy mleczne – latte macchiato

Na bazie espresso powstaje cappuccino. Tu sprawdzać się będą klasyczne filiżanki o pojemności 150-180 ml oraz odpowiednim kształcie, który eksponuje piankę mleczną. Warto pamiętać o tym, że przed przygotowaniem tego rodzaju kawy porcelanowa filiżanka musi zostać podgrzana, a tym samym będzie też dłużej utrzymywać odpowiednią temperaturę. Klienci chętnie z różnych filiżanek oraz innych elementów zastawy takich jak maselniczka tworzą atrakcyjne komplety, które stają się niemalże dziełem sztuki, któremu ciężko odmówić i estetyki, i funkcjonalności. Nieco obok więc pozostają nowoczesne szklanki do latte, które też warto w domu mieć. Kawy mleczne cieszą się bardzo dużym powodzeniem, świetnie smakują oraz oczywiście przyciągają uwagę warstwami. I dlatego właśnie podaje się je w przezroczystych szklankach o pojemności 250-300 ml.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj