Funkcjonowanie małych i średnich firm, jak i działalność gospodarcza indywidualna są charakterystyczne pod względem potrzeby korzystania z usług wspierających biznes. Pomoc w biznesie charakteryzuje się choćby swoistym outsourcingiem usług prawniczych czy teleinformatycznych. Nie inaczej jest z usługami księgowymi, które są w tym zakresie wybierane najczęściej przez jednoosobową działalność lub małe przedsiębiorstwo o ograniczonym zasięgu.

Czym jest usługa wspierająca biznes?

Zacząć należy od tego czym jest usługa wspierająca biznes. To specjalny zakres pomocy, która wyczerpuje potrzebę związaną z codziennym funkcjonowaniem firmy, a jednocześnie nie obciąża budżetu stałą kwotą etatu. Słowem, jest to obsługa prawna, informatyczna, księgowa, która ma na celu wykonanie danego zadania związanego z firmą, ale bez stałego zatrudnienia. Jest to zlecenie wykonania działań np. księgowych z zakresu rozliczeń podatkowych w zamian za odpowiednią zapłatę.

Komu potrzebna jest usługa wspierająca biznes?

Przede wszystkim, jak już wspominano, osobom prowadzącym działalność gospodarczą niezatrudniającą ani jednego pracownika lub zatrudniającą tylko ich kilkoro. Wówczas zwykle osoby właścicieli nie decydują się na zatrudnienie osobnej osoby w firmie (nie jest to opłacalne), ale korzystają z outsourcingu księgowego, np. za pośrednictwem strony Crowe.com/pl. Dzięki temu mają pewność, że dana praca zostanie wykonana właściwie przez osoby profesjonalne i przygotowane do pracy w zakresie zadań, które się im zleca.

Outsourcing księgowy

Księgowa to jedno z najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w firmie. Czasami nie opłaca się zatrudniać osobnej osoby, a korzysta się z tzw. outsourcingu, czyli zewnętrzna firma wykonuje czynności księgowe w zamian za korzystną opłatę ustaloną przez strony.

Dzięki takim rozwiązaniom firmy mogą funkcjonować normalnie, podczas gdy wszelkie kwestie formalne z rozliczaniem podatku lub konstruowaniem zgodnych z przepisami umów spoczywa na firmie zewnętrznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj