Czy nie byłoby cudownie, gdyby nie trzeba by było gotować, a pachnące dania czekałyby pod drzwiami? Dziś marzenia się spełniają i już nie trzeba spędzać w kuchni mnóstwa czasu. Wystarczy wybrać wygodnie i nowoczesne rozwiązanie, jakim jest catering dietetyczny. Na czym polega? Jak wybrać firmę cateringową godną zaufania?

Co oznacza catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to usługa realizowana przez firmy cateringowe. Polega na dostarczaniu pod drzwi klienta, do domu lub w inne wskazane miejsce zestawu posiłków, najczęściej śniadania, drugiego śniadania, obiadu i kolacji. W zależności od potrzeb można wybrać mniej lub więcej posiłków. Wszystkie dania zapakowane są w wygodne, najczęściej styropianowe pudełka, do zestawu dołączone są sztućce, pozwalające zjeść posiłek nawet z dala od kuchni. Niektóre dania można spożywać od razu, inne wymagają jedynie podgrzania. Firmy cateringowe dbają o klientów, proponują zróżnicowane diety, ustalane według potrzeb klienta, często po konsultacji z dietetykiem.

Catering dietetyczny – zalety i wady

Popularność cateringu dietetycznego z każdym miesiącem rośnie. Ludzie mają coraz mniej czasu, dużo pracują, dbają o własny rozwój, dlatego brakuje czasu na gotowanie i komponowanie menu. Jednocześnie wzrosła świadomość na temat zdrowego odżywiania, jego wpływu na zdrowie i samopoczucie. Usługi cateringowe przeżywają rozkwit, są polecane ze względu na liczne korzyści. Główne zalety, jak ma dieta pudełkowa to:

  • duża skuteczność – korzystając z cateringu dietetycznego, można szybko osiągnąć zamierzony cel np. zrzucić wagę, rozbudować masę mięśniową, poprawić wyniki badań;
  • możliwość wybrania optymalnej dla siebie diety – zdrowy catering Kraków oferuje szereg diet, dopasowanych do potrzeb klientów. Można wybrać popularną dietę odchudzającą, dietę ketogeniczną, dietę bezglutenową czy dietę FODMAP, polecaną w problemach jelitowo-żołądkowych;
  • zmiana nawyków żywieniowych, przyzwyczajenie się do regularnego jedzenia stałych posiłków, wyeliminowanie podjadania;
  • oszczędność czasu, który można przeznaczyć na inne aktywności niż gotowanie;
  • oszczędność produktów – dieta jest taka dobrana, aby posiłki były zjadane w całości. Jedzenie nie zostaje, dzięki temu nic się nie marnuje;
  • spożywanie zdrowych, dobrze skomponowanych posiłków, zawierających niezbędne witaminy, minerały i zdrowe składniki odżywcze;
  • możliwość poznania nieznanych dotąd smaków i potraw. 

Catering dietetyczny nie ma wielu wad. Jednym minusem może być cena, która początkowo wydaje się wysoka. Po przeliczeniu wszystkich kosztów, często okazuje się, że zamawiane jedzenie kosztuje tyle samo, co przygotowywane w domu. Czasami można natrafić na niesolidną firmę, która oferuje dania złej jakości. W takim wypadku trzeba zrezygnować i poszukać innego, sprawdzonego cateringu dietetycznego.

Gdzie szukać najlepszego cateringu dietetycznego?

Usługi cateringowe są coraz powszechniejsze, w każdym mieście funkcjonuje co najmniej kilka firm oferujących dietę pudełkową. Jak wybrać tę najlepszą? Najlepiej przetestować kilka różnych diet, sprawdzić, które posiłki są najsmaczniejsze, a także skąd pochodzą produkty do ich przyrządzania. Warto poczytać opinie o danej diecie pudełkowej, zapytać znajomych i rodziny, czy nie mają kogoś do polecenia. Warto również wejść na stronę firmy cateringowej i sprawdzić, jakie diety oferuje. Ważne, aby menu było zróżnicowane, przeznaczone dla osób o różnych potrzebach. Dużym plusem, przemawiającym za wyborem danej firmy jest możliwość konsultacji z dietetykiem i ustalenia diety tak, aby sprzyjała zdrowiu. Warto również porównać ceny, dowiedzieć się, w jakich godzinach dostarczane są posiłki, jakie formy kontaktu są preferowane. Po ustaleniu wszystkich szczegółów można zdecydować się na konkretną dietę i zacząć zdrowo się odżywiać.

Specjaliści uważają, że popularność diet pudełkowych będzie szybko rosła. Ludzie chcą się dobrze odżywiać, ale nie mają czasu na gotowanie. Tani catering dietetyczny jest doskonałą alternatywą, z której warto skorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj