Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych cieszy się coraz większą popularnością. Tymczasem nie każdy wie, kiedy na pewno warto po niego sięgnąć, by otrzymać korzystne rezultaty. Co więcej, nie wszyscy są także w stanie określić o jakich efektach po zabiegu można mówić, jeśli ma się określony problem. Sprawdź koniecznie, czy stymulatory tkankowe są dla Ciebie i kiedy na pewno warto po nie sięgnąć.

Na czym polega zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych? Kilka najważniejszych informacji

Stymulatory tkankowe to składowe zabiegów określanych w kosmetologii, jako bardzo innowacyjne oraz korzystnie wpływające na odnowę skóry. Ich głównym celem i założeniem jest biorestrukturyzacja skóry.

Sam zabieg opiera się natomiast na podaniu odpowiedniej dawki stymulatorów, które pobudzają receptory na fibroblastach. W wyniku czego zwiększa się produkcja kolagenu, ale również elastyny w tkankach. 

Dlaczego po zabiegu widoczne są efekty odmłodzenia? Bo to właśnie kolagen i elastyna są odpowiedzialne zarówno za gęstość, jak i jędrność skóry.

Osoby po zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych wskazują na istotne korzyści w postaci odczuwalnej poprawy jędrności. Skóra staje się bardziej promienna, z mniejszą ilością przebarwień, jak również zmarszczek. 

Przebieg zabiegu – krok po kroku!

Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych składa się z trzech najważniejszych etapów. Do pierwszego z nich należy nałożenie maski określanej, jako peel-off. Taka maseczka ma za zadanie nieco złuszczyć martwy naskórek, zmiękczyć skórę i oczyścić. W wyniku czego skóra jest przygotowana do dalszego działania.

W drugim kroku zabiegu metodą mezoterapii podaje się stymulator tkankowy. Polega to na podskórnym ukłuciu. Zabieg przebiega jednak bardzo szybko i co ważne praktycznie bezboleśnie. 

W ostatnim kroku na skórę nakłada się maskę regeneracyjną, która umożliwia łagodzenie podrażnień i przyspieszenie gojenia skóry.

Zabieg najlepiej wykonywać po 25. roku życia, gdy produkcja kolagenu w skórze człowieka zmniejsza się. Dzięki stymulatorom tkankowym można zachować piękny wygląd na zdecydowanie dłużej.

Czego można się spodziewać po zabiegach z użyciem stymulatorów tkankowych?

Przede wszystkim twarz odzyskuje utracony kontur, który naturalnie wraz z wiekiem zaciera się. Zdecydowanie też poprawia się koloryt cery, jak również zminimalizowane zostają objawy zmęczenia, czy zasinienia oczu. Ogólny wygląd skóry jest po prostu lepszy, a przebarwienia na niej mniej widoczne. Co ważne, spłyceniu ulegają też zmarszczki. 

Zabieg warto wykonywać co jakiś czas, ponieważ jednorazowo efekty utrzymują się mniej więcej do 16 miesięcy. Dzięki systematyczności, wygląd skóry utrzyma się w idealnym stanie przez dłuższy czas. 

To ważne! Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych można stosować do polepszania jakości skóry, ale nie tylko. Wielu specjalistów zaleca je również w przypadku konieczności zmniejszenia blizn, czy też rozstępów. Jak widać działanie i wszechstronność tego zabiegu daje naprawdę spore pole do popisu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj