Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Podczas zabiegu usuwania zmarszczek stosowana jest bezpieczna, specjalnie spreparowana substancja, która nie zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Musi być ona jednak użyta zgodnie z kilkoma zasadami. Na czym polega ten zabieg? Co dokładnie wpływa na jego skuteczność?

Czym jest botoks?

Ostrzykiwanie toksyną botulinową blokuje receptory w mięśniach. Powoduje to, że mięsień do którego podano środek, wyłącza się na jakiś czas. Stopniowo, wraz z tworzeniem się nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych, powraca przekazywanie impulsów. Skutkiem stosowania tego zabiegu jest nie tylko wygładzenie zmarszczek, ale także przeciwdziałanie powstawaniu nowych. Taki efekt widoczny jest po 3 dniach i utrzymuje się kilka miesięcy. Zabieg ten należy wykonywać tylko w sprawdzonej klinice, takiej jak gabinet medycyny estetycznej FaceMed w Warszawie.

Od czego zależy skuteczność botoksu?

Przy nieprawidłowym podaniu botoks może oszpecić. Dlatego korzystaj wyłącznie z zabiegów w sprawdzonych klinikach. Lekarz potrafi przewidzieć, jak rozluźnienie pracy jednego mięśnia wpłynie na pozostałe.

Liczba nakłuć nie ma znaczenia w skuteczności działania botoksu. Toksynę podaje się bowiem w jednostkach. Aby zabieg był skuteczny, należy też odpowiednio przechowywać botulinę. Trzeba ściśle przestrzegać czasu przetrzymywania rozcieńczonego kwasu, zalecanego przez producenta. Botoks przestaje działać po kilku miesiącach. Po upływie tego czasu możesz ponownie wykonać w klinice taki zabieg.

Przeciwwskazania do użycia botoksu

Wstrzykiwanie botoksu do skóry niesie za sobą ryzyko pojawienia się niekorzystnych skutków ubocznych. Istnieją bowiem przeciwwskazania do wykonywania takich zabiegów. Najczęstsze z nich to:

  • uczulenie na składniki preparatu,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • choroby skóry,
  • ciąża,
  • przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
  • stosowanie niektórych leków

Jeżeli w Twoim przypadku nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu, skorzystaj z tej formy medycyny estetycznej. Zaraz po zabiegu możesz powrócić do swoich codziennych zajęć. Zrezygnuj jednak w tym dniu z nadmiernej aktywności fizycznej oraz picia alkoholi. W ten sposób wpłyniesz na efekt zabiegu. W przypadku zastosowania toksyny botulinowej mogą niekiedy wystąpić skutki uboczne. Jest to zabieg bezpieczny, ale czasem zdarza się bolesność mięśni, kilkudniowa wysypka, siniaki, ból głowy lub nudności. Ustępują one stosunkowo szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj