Jedną z bardziej popularnych możliwości finansowania jest pożyczka pozabankowa. Na wzięcie jej decydują się ludzie, którym zależy przede wszystkim na minimalnej ilości formalności oraz przejrzystych warunkach spłaty. Pożyczki pozabankowe cieszą się również popularnością dzięki bardzo krótkiemu okresowi oczekiwania na decyzję o przyznaniu finansowania – profesjonalnym firmom zajmuje to tylko kilkanaście minut! Co jeszcze trzeba wiedzieć na temat pożyczek pozabankowych i gdzie warto się o nie ubiegać?

Czym są pożyczki pozabankowe?

Pożyczka pozabankowa to produkt finansowy umożliwiający osobom fizycznym (a w niektórych przypadkach także firmom) pożyczenie ściśle określonej kwoty pieniędzy. Spłata zaciągniętego zobowiązania dokonywana jest w formie comiesięcznych płatności ratalnych w ramach ustalonego wcześniej harmonogramu.

Co ciekawe, najlepsze firmy na rynku, które udzielają pożyczek pozabankowych, często oferują „wakacje od rat”, czyli możliwość zawieszenia spłaty na czas kilku miesięcy. Jest to bardzo przydatne, ponieważ zapewnia to pełen spokój ducha – wiedząc, że w razie potrzeby możesz przełożyć uregulowanie raty na późniejszy miesiąc i nie musisz niczego się obawiać, jeśli napotkasz jakieś problemy finansowe.

Kto udziela pożyczek pozabankowych?

Zasadniczo pożyczka pozabankowa jest bardzo podobna do tradycyjnych pożyczek bankowych, natomiast główną różnicą jest to, kto może ją przyznać. Ta pierwsza udzielana jest przez wyspecjalizowane firmy z sektora finansowego, a druga przez banki. Taki podział wynika z polskiego prawa i idących za nim obostrzeń ustawowych.

Warto jednak nadmienić, że zarówno pożyczka pozabankowa jak i bankowa, to pewne formy finansowania – nad ich legalnością czuwa między innymi KNF (Komisja Nadzoru Finansowego). Gwarantuje to bezpieczeństwo zaciąganego długu oraz jego uczciwe oprocentowanie. Co więcej, w obu przypadkach klient jest dokładnie weryfikowany, by wykluczyć jakiekolwiek prawdopodobieństwo zaciągnięcia pożyczki przez oszustów podszywających się pod obcą osobę.

Czy pożyczka pozabankowa jest bezpieczna?

Zdecydowanie tak – jak już wcześniej wspomnieliśmy, nad jej bezpieczeństwem aktywnie czuwają państwowe organy nadzorcze. Dodatkowo pożyczki pozabankowe są udzielane tylko przez zarejestrowane i licencjonowane przedsiębiorstwa, które legalnie działają na terenie Polski i podlegają polskim regulacjom.

Pożyczka pozabankowa – czy każdy ją dostanie?

O pożyczki pozabankowe może starać się każdy, ale nie każdy ją dostanie. Od czego więc zależy to, czy zostanie Ci przyznana pożyczka pozabankowa? Głównie od Twoich dochodów oraz liczby już zaciągniętych zobowiązań. Nie martw się jednak na zapas, jeśli Twoja obecna sytuacja finansowa jest ciężka – wiele firm, które mają w swojej ofercie pożyczki pozabankowe, podczas wydawania oceny kredytowej bierze pod uwagę łączne dochody Twojego gospodarstwa domowego, wliczając w to także różnego rodzaju świadczenia socjalne, takie jak renty, emerytury i zasiłki.

Gdzie wziąć pożyczkę pozabankową?

Pożyczka pozabankowa ze względu na swoją popularność jest możliwa do wzięcia w wielu miejscach. Ważne jest jednak, by przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie zweryfikować daną firmę. Powinno się sprawdzić, czy prowadzi w pełni legalną i zarejestrowaną działalność gospodarczą i czy posiada odpowiednie licencje. Warto także poszukać opinii na jej temat w internecie i w popularnych mediach społecznościowych.

Przydatne mogą okazać się także strony internetowe z rankingami pożyczek pozabankowych. Korzystając z nich, będziesz mógł szybko porównać ze sobą oferty wielu różnych firm i wybrać tę, która najbardziej Ci odpowiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj