Odpowiednia pielęgnacja własnej bramy garażowej to klucz do sukcesu, jeśli chcesz zdecydowanie wydłużyć jej żywotność. Musisz mieć świadomość tego, że będą do tego potrzebne optymalne preparaty. Konserwacja bramy garażowej powinna być realizowana minimum raz na kilka tygodni, aby przypadkiem jej nie uszkodzić lub też nie doprowadzić do tego, że stanie się niezbyt estetyczna. Bramy garażowe są poddawane licznym obciążeniom, ale też negatywnym czynnikom atmosferycznym, dlatego warto o nie zadbać, aby nie zaszła konieczność ich wymiany.

Konserwacja bramy garażowej – od czego można rozpocząć prace konserwacyjne?

Każdy posiadacz bramy garażowej musi mieć świadomość tego, że każdego dnia może być ona narażona na silne opady deszczu, duże napromieniowanie słoneczne czy też mocne podmuchy wiatru. Oczywiście trudno temu zaradzić, jednak można wykonywać regularne prace konserwacyjne, dzięki czemu wzmocni się własną bramę i pomoże się jej odzyskać dawny blask.

Nie wszyscy wiedzą jak zadbać o bramę garażową, dlatego warto zdecydować się na zastosowanie kilku przydatnych wskazówek, które mogą okazać się bardzo pomocne. Nie wiedząc jak czyścić bramę garażową, nie można przystępować do prac konserwacyjnych, gdyż istnieje wtedy duże ryzyko tego, że wyrządzi się jeszcze więcej szkód. Prace musisz rozpocząć od powierzchownego usunięcia brudu i zanieczyszczeń. Najwięcej brudu gromadzi się w prowadnicach podsufitowych. Jeśli zacznie się tam zbierać brud i nie będziesz go usuwać, wtedy bieżnie rolek będą ulegać powolnemu wyniszczaniu. Można użyć małej szczotki, aby usunąć z prowadnic zanieczyszczenia oraz piasek. Jeśli tego nie zrobisz, na tej powierzchni zacznie się tworzyć korozja.

Jak zadbać o bramę garażową? Przydatne wskazówki dla wszystkich właścicieli

Powierzchnię bramy garażowej możesz regularnie myć, jednak powinieneś do tego używać zwykłej ciepłej wody z nieagresywnymi środkami czyszczącymi. Możesz je zakupić w wielu różnych miejscach, dlatego też nie będzie problemów z tym, aby do nich dotrzeć. Ponadto nie pochłoną z domowego budżetu całych oszczędności. Należy unikać takich dodatków jak:

  • płyn do naczyń,
  • mleczko do szorowania,
  • płyn do podłóg.

Konserwacja bramy garażowej musi być jak najbardziej przemyślana, a jeśli nie chcesz się tego podejmować osobiście, lepiej pozostaw takie prace doświadczonym fachowcom. Im na pewno nie zajmie to dużo czasu, a efekt będzie zniewalający. Jeśli czyszczone będą panele lakierowane, wtedy najlepiej użyć szamponu samochodowego bez wosku. W przypadku paneli z dodatkiem folii drewnopodobnej zdecyduj się na płyny do tworzyw sztucznych, np. te, które są przeznaczone do mycia okien PCV.

Jak czyścić bramę garażową? Przydatne porady dotyczące automatyki napędowej

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak czyścić bramę garażową, musisz wiedzieć jak postępować z automatyką napędową. Przede wszystkim odłącz zasilanie napędu, aby nie doprowadzić do żadnych przykrych konsekwencji. Otworki wentylacyjne, które znajdują się w górnej części, można przedmuchać przy pomocy odkurzacza lub też sprężonego powietrza. Obudowa może być przetarta wilgotną ściereczką, najlepiej miękką i delikatną. Jeśli w bramie będą znajdować się fotokomórki, możesz usunąć z nich brud oraz ewentualne pajęczyny. Takie czynności nie będą Cię kosztować dużo czasu i energii, a sprawią, że brama garażowa będzie dokładnie oczyszczona.

Ważną kwestią jest także konserwacja bramy segmentowej. Taka brama powinna być nawilżona silikonem, a jego nadmiar można usunąć przy pomocy zwykłego ręcznika papierowego. Do czyszczenia uszczelek można użyć środków do pielęgnacji desek rozdzielczych. Nie zastanawiaj się nad tym, jak zadbać o bramę garażową, tylko zdecyduj się na zastosowanie powyższych porad, a cały ten proces przeprowadzisz bezbłędnie. Ważne jest również to, aby nie zapomnieć o smarowaniu zawiasów i trzpieni rolek. Wszystkie te prace wykonaj bardzo dokładnie, nie musisz się przecież spieszyć. Istotne jest to, aby było to wykonane precyzyjnie i bez zlekceważenia.

Za wsparcie merytoryczne podczas pisania artykułu dziękujemy firmie Petecki.eu, która jest producentem okien, drzwi i bram garażowych. Ich ofertę znajdziesz na stronie https://www.petecki.eu/produkty/bramy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj