Drobne pomyłki w rozliczeniach księgowych zwykle nie skutkują poważnymi konsekwencjami. Zazwyczaj kończy się na niewielkim wyrównaniu podatku, dopłaceniu do ubezpieczenia społecznego lub upomnieniu ze strony administracji państwowej. W sytuacji jednak, gdy prowadzimy nieco większy lub bardziej skomplikowany biznes, sprawy mają się inaczej. Gdy w grę wchodzą duże pieniądze należy liczyć się ze znacznie poważniejszym konsekwencjami wpadek. Fiskus i organy państwowe będą się nam również w takiej sytuacji znacznie baczniej przyglądały. Im większy biznes, tym lepsza i solidniejsza księgowość powinna się nami zajmować.

Biuro, które nas reprezentuje

Biuro rachunkowe w Rzeszowie przede wszystkim musi posiadać zdolności reprezentowania nas przed wszystkimi organami państwowymi. Tym sposobem my jako przedsiębiorcy unikniemy wielu problemów i zbędnego zamieszania. Wszystkie sprawy formalne pozostawimy naszym księgowym, samemu skupiając się jedynie na biznesie. To bardzo komfortowa sytuacja.

Doradztwo podatkowe – optymalizacja

Usługi optymalizacji podatków i doradztwa podatkowego to często składowa dobrej księgowości. Solidny księgowy chętnie wspomni nam o tym, w jaki sposób legalnie i bezpiecznie możemy pomniejszać podatek dochodowy i tym samym obniżać nasze koszty prowadzenia działalności w zauważalny sposób. Często również taka usługa jest traktowana jako dodatkowe doradztwo podatkowe, które możemy wykupić w pakiecie.

Dokumentacja cen transferowych dla dużych firm

Ceny transferowe dotyczą zazwyczaj dużych firm, choć to zagadnienie pojawia się również przy mniejszych spółkach, w których nawiązywana jest współpraca z podmiotami zarejestrowanymi w rajach podatkowych lub posiadającymi powiązania z takimi rajami. Dokumentacja jest konieczna po osiągnięciu pewnych limitów i pozwoli nam uniknąć kar ze strony administracji państwowej. Dzięki dokumentacji możemy znacznie bezpieczniej współpracować z takimi podmiotami, również w przypadku, gdy są one częścią naszej firmy – na przykład filią lub spółką-córką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj