Kolekcjonowanie monet to niezwykle pasjonujące i ciekawe zajęcie. Numizmaty mogą przyciągać swoją unikatową historią, ale i atrakcyjną formą – m.in. kształtem i metodą wykonania.

Monety i medale zazwyczaj okrągły kształt. Wynika to z łatwości produkcji i praktyczności przechowywania tego typu okazów. Okrągłe wyroby są również bezpieczniejsze oraz mniej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Warto jednak przyjrzeć się mniej popularnym kształtom kolekcjonerskich monet.

Meksykański symbol śmierci

Czaszka la Catrina to złota moneta próby 999,9/1000. Została wykonana z niezwykłą precyzją i dokładnością. Moneta ma unikatowy kształt, dzięki czemu stanowi cenny okaz dla prawdziwych pasjonatów numizmatyki. Do modelu dołączony jest certyfikat autentyczności oraz specjalne pudełko. Czaszka la Catrina stanowi meksykańską personifikację śmierci. Mieszkańcy tamtego kraju traktują bowiem koniec ziemskiego życia jako początek nowej drogi. Meksykańskie Święto Zmarłych to barwny festiwal, w czasie którego istoty duchowe powracają do swoich bliskich. Na stronie wiodącego polskiego dystrybutora znaleźć można ten i wiele innych nietypowych numizmatów. Świadczy to o tym, jak bogata i różnorodna jest oferta, którą przedstawia Skarbnica Narodowa. Opinie wystawione przez zadowolonych klientów również to potwierdzają.

Numizmatyczny glob

W pięćdziesiątą rocznicę lądowania na Księżycu wybito unikatową srebrną monetę próby 925/1000. Unikatowy kształt modelu inspirowany był wyglądem satelity ziemskiego. Pokryta rodem moneta stanowi wyjątkowy, przestrzenny okaz, należący do limitowanej kolekcji. W jej powierzchnię wkomponowano część meteorytu, który uderzył w Ziemię. Kamień, sygnowany nazwą „NWA 7959”, został odnaleziony sześć lat temu w Maroku. Autentyczność wyrobu zapewnia odpowiedni certyfikat. Do wyjątkowej monety dołączone jest również piękne pudełko.

Numizmaty o nietypowych kształtach cieszą się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Ich atrakcyjność potęguje również fakt, że często okazy te wykonywane są w celu upamiętnienia ważnych wydarzeń lub postaci. Warto zatem pomyśleć o wzbogaceniu swojego zbioru oryginalną monetą lub medalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj