Karma dla kota powinna zawierać jak największą ilość mięsa. Koty to mięsożercy i w naturalnym środowisku odżywiają się głównie gryzoniami, ptakami i myszami. Taka dieta zawiera około 85% mięsa i zaledwie 5% dodatków roślinnych, które mogły znaleźć się w układzie pokarmowym ofiary. Z tych proporcji doskonale zdają sobie sprawę producenci naturalnych karm, którzy oferują pełnowartościowe produkty, pozwalające zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe kotów.

Dobra karma dla kota, czyli jaka?

Karma dla kota powinna być bogata w białka, średniobogata w tłuszcze i zawierać niewielkie ilości węglowodanów. Na pierwszym miejscu zawsze powinno być świeże mięso i ryby a węglowodany, które są dla kotów zbyt ciężkostrawne, muszą być ograniczone do minimum. Kocie żołądki dostosowane są do trawienia białka zwierzęcego. Zboża zalegają w układzie pokarmowym i powodują, że kot staje się osowiały. Dodatek zbóż przyczynia się do problemów z nadwagą i dlatego kotu należy podawać wyłącznie karmy bezzbożowe, które kupić można w internetowym sklepie zoologicznym Dlapsaikota. Wysokojakościowe karmy nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów, produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego oraz soi, pszenicy, kukurydzy i owsa.

Smakowitość karm dla kota zależna jest od zawartości tłuszczów, owoców, warzyw i ziół, które wzbogacają smak mięs i ryb oraz dostarczają wiele cennych składników odżywczych. W diecie kota nie może zabraknąć probiotyków wspomagających układ trawienny, antyoksydantów wzmacniających układ odpornościowy oraz kwasów tłuszczowych omega 3 i 6, które pozwala zachować dobrą kondycję układu sercowo-naczyniowego.

Tauryna w diecie kota

Tauryna to kwas beta-aminosulfonowy zaliczany do grupy aminokwasów. Gromadzi się w tkankach i płynach ustrojowych oraz bierze udział w wielu procesach fizjologicznych zachodzących w organizmie kota. Odpowiada za regulację ciśnienia i prawidłową pracę serca, wspomaga prawidłowy rozwój układu nerwowego i wpływa na płodność, zapewniając właściwy przebieg ciąży i laktacji. Tauryna ma silne właściwości antyoksydacyjne, a więc chroni organizm kota przed wolnymi rodnikami i opóźnia procesy starzenia.

Niedobory tauryny powodują wiele problemów zdrowotnych zwierzęcia. Zdrowa karma dla kota pozwoli zaspokoić wszystkie potrzeby żywieniowe i dostarczy tej niezbędnej dla zdrowia substancji. Wysoką zawartość tauryny znaleźć można w skaldzie karm Naturea Grainfree i Naturea Naturals. Co prawda kot może samodzielnie syntezować niewielkie ilości tauryny z metioniny i cysteiny, jednakże nie pokryje to całego zapotrzebowania zwierzęcia na ten aminokwas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj