Sztuczna trawa dostępna jest w wielu sklepach stacjonarnych.

Można ją kupić także w e-sklepach. Jest wiele osób, które już doceniło jej zalety, ale nie brakuje też osób, którym kojarzy się ona z brzydkim plastikiem. Nic bardziej błędnego – sztuczna trawa wygląda niemal jak prawdziwa, a do tego jest bardzo tania w utrzymaniu.

Zalety sztucznej trawy

Sztuczna trawa, która obecnie dostępna jest na rynku do złudzenia przypomina może nie tyle naturalną trawę, do wysokiej jakości wykładzinę dywanową lub bardzo miękki dywan w zielonym kolorze. Sztuczną trawę można kupić w rolkach. Można ją układać na balkonach i tarasach, ale sprawdza się również w ogródku. Jej zaletą jest między innymi to, że układa się ją bardzo prosto i szybko. Najłatwiej jest ułożyć ją na tarasie czy balkonie o prostokątnym lub kwadratowym kształcie. Jeśli mamy taki taras lub balkon, do ułożenia sztucznej trawy nie musimy zatrudniać żadnego fachowca. Kolejny plus sztucznej trawy to brak konieczności wykonywania jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych. Sztuczna trawa bardzo dobrze zniesie nawet naszą bardzo długą nieobecność. Wyjeżdżając na długie wakacje nie musimy szukać osoby, która przynajmniej raz w tygodniu podleje nasz trawnik – sztuczna trawa na pewno nie uschnie. Sztucznej trawy nie tylko nie musimy podlewać, ale także kosić i nawozić. Utrzymanie jej w czystości jest bardzo proste. Zabrudzenia (na przykład okruchy) możemy zamieść lub spłukać. Od czasu do czasu możemy ją też umyć używając do tego wody i kilku kropli detergentu. Producenci sztucznej trawy zalecają, aby raz na kilka miesięcy wyczesać ją używając do tego szczotki, która ma twarde włosie.

W jaki sposób ułożyć sztuczną trawę?

Jeśli zdecydujemy się kupić sztuczną trawę w interroom.pl, to pamiętajmy, że do wyboru będziemy mieć trawę w rolkach o szerokości 2 lub 4 m. W sprzedaży są sztuczne trawy z różną długością źdźbeł. Jeśli sztuczna trawa zostanie ułożona prawidłowo, to jej pielęgnacja będzie naprawdę bardzo prosta. Na trawie nie może zalegać woda. Podłoże, na którym będzie układana sztuczna trawa musi być równe. W przypadku układania jej w przydomowym ogrodzie, należy wykonać także drenaż. W ogrodzie w pierwszej kolejności należy usypać warstwę składającą się z tłucznia. Po jego ubiciu należy rozłożyć agrowłókninę, a dopiero na niej sztuczną trawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj