Jakie mamy najlepsze pomysły na ozdobne wazony. Odpowiedź jest prosta. Sprawdzają się w każdym wnętrzu. Nie ważne czy jest to wnętrze minimalistyczne, klasyczna czy eklektyczne. Kwiaty we wnętrzach gościły od zawsze i gościć w nich będą, więc ozdobne wazony to musi have w każdym domu.

Ozdobne wazony dla pięknych kwiatów

Sezon na cięte kwiaty w pełni więc bawmy się tulipanami, różami czy kwiatami polnymi. Ostatnio tak bardzo modne aranżacje z wszelkiego rodzaju gałązek czy traw suszonych również pięknie będą wyglądały. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie każdego spaceru na poszukiwania pięknych roślinek do domu. Fajnie wrócić do domu z pięknymi naturalnymi zdobyczami. Nie ważne czy kupimy piękne i dorodne kwiatki na targu, czy zbierzemy je na okolicznym polu. Do każdych potrzebujemy pięknego naczynia. Tylko pięknie wyeksponowane kwiatki będą ozdobą domu.

Co mamy na myśli, gdy mówimy – ozdobne wazony? Otóż wcale nie oznacza to jedynie, że mają być niezwykle kolorowe o wyszukanych kształtach. Czasami nawet najprostsza forma szklana będzie piękna i ozdobna. Chodzi o wielkość wazonu i jego kształt.

Wazon powinien pasować do aranżacji wnętrza

Wazon może być przezroczysty. Wtedy nic nie odwróci uwagi od samych kwiatków. Takie wazony sprawdza się świetnie w bardzo kolorowych wnętrzach. Tam, gdzie wystrój pełen jest kolorowych elementów, dodanie kolejnych w sposób nieumiejętny, nie podziała pozytywnie. Może się zdarzyć, że zagracimy wizualnie wnętrze lub też w ogóle taka ozdoba będzie niezauważalna. Kwiatki w takiej sytuacji również wizualnie zginą w gąszczu barw.

Zabawa kolorami

Ostatnio widzieliśmy wiele aranżacji w opcji kompletnie zielonej lub beżowej. O co chodzi? Chodzi o to, żeby piękne zielone liście lub kwiaty zielone umieszczać w wazonach, które również są zielone. Ten sam sposób mamy na suszone trawy. One same w sobie są albo bezowe, albo jasnobrązowe. Umieszczając je w beżowym wazonie, podkreślamy ich kolor i naprawdę fajnie to wygląda. Przykładowo tak ostatnio modna trawa pampasowa — to naprawdę królowa klimatycznych wnętrz, w których króluje przytulna atmosfera. Zwróćcie uwagę na lekko dymione szkło lub różnego rodzaju szkło zielone albo zieloną ceramikę. Mnogość odcieni na pewno Was zaskoczy. Będzie z czego wybierać.

Wazony do wnętrz minimalistycznych

Kiedy chcemy, aby nasze wnętrze było bardzo spokojne i urządzone z minimalistycznym umiarem wybierzmy jeden lub dwa większe wazony. Ustawienie ich w centralnym miejscu salonu czy przedpokoju wprowadzi ciekawą formę do minimalistycznego wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj