Wzrosty cen na rynku mieszkaniowym studzą zapał tych, którzy szukają lokali do celów konsumpcyjnych, jak i  tych, którzy w nieruchomościach upatrują źródło inwestycji. Potwierdza to badanie „Czy warto inwestować w mieszkania na wynajem”.

Redakcja Bankier.pl przeprowadziła w okresie 2 sierpnia – 21 września 2018 roku badanie „Czy warto inwestować w mieszkania na wynajem”. Wyniki są jednoznaczne – wielu z czytelników Bankier.pl inwestycje w nieruchomości na wynajem odkłada na „lepsze czasy”.

Jaki czynnik najbardziej odstrasza ankietowanych od inwestycji w nieruchomości? Przede wszystkim ceny. Choć popyt na mieszkania wciąż jest duży, to ich ceny wzrosły przez ostatnie lata tak bardzo, że zaczęły hamować zarówno tych poszukujących nieruchomości dla siebie, jak i do celów inwestycyjnych.

Wśród czynników ryzyka do najgroźniejszych grupa badawcza zaliczyła wzrost stóp procentowych (1051 osób), spadek rentowności najmu (851 osób) oraz trudność w „pozbyciu się” lokatora z mieszkania (846 osób).

BadanieBankier.PNG

Aż 54 proc. z 2003 respondentów uznało, że to nie jest dobry czas na jakiekolwiek inwestycje w nieruchomości. Przyczyn takiego stanu rzeczy upatrują przede wszystkim w wysokich stawkach za 1 mkw. (które, według 67 proc. ankietowych nie spadną w ciągu najbliższych pięciu lat) i widmie podwyżek stóp procentowych.

Czytaj więcej: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rosnace-ceny-mieszkan-studza-zapal-do-inwestowania-w-wynajem-7620417.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj