Już od dłuższego czasu ekstremalne zmiany pogodowe, również w okresie zimowym, dają się we znaki kierowcom w całej Europie. Ulewne opady powodujące powstawanie zalegających na drogach warstw błota pośniegowego, a jednocześnie duża liczba dni słonecznych sprawiają, że opony zimowe muszą sprawdzać się zarówno na mokrej i zaśnieżonej jak i zupełnie suchej nawierzchni.

W pierwszych miesiącach bieżącego roku, najdalej na północ wysunięty producent opon, firma Nokian Tyres rozszerzyła swoja ofertę wysokiej jakości opon zimowych o trzy nowe modele – zaprojektowane z myślą o europejskim klimacie Nokian WR SUV 4 oraz bezkolcowe Nokian Hakkapeliitta R3 i R3 SUV.

Nowy model, przeznaczonej do pojazdów typu SUV, opony zimowej Nokian WR SUV 4 stworzony z myślą o kierowcach Europy Środkowej, świetnie sprawdza się na mokrych i zaśnieżonych drogach. Zapewnia pełną kontrolę i przyczepność zarówno na nawierzchniach śliskich jak i gruntowych, bez względu na to czy poruszamy się po autostradach, ruchliwych ulicach miasta czy malowniczych alpejskich drogach. Model ten stanowi idealne połączenie wysokich osiągów i doskonałej sterowności zapobiegając jednocześnie zjawisku aquaplaningu.

„Wszechstronny charakter, dokonała sterowność oraz specjalna konstrukcja sprawiają, że Nokian WR SUV 4 świetnie sprawdzają się w zimowych warunkach Europy Środkowej” – wyjaśnia Martin Dražík, Product Manager Nokian Tyres.

Opona Nokian WR SUV 4 posiada stanowiący gwarancję doskonałości znak certyfikacji osiągów TÜV SÜD, który potwierdza, że zarówno pod względem jakości jak i właściwości użytkowych dorównuje ona innym dostępnym na rynku oponom zimowym. W przeprowadzonych testach model WR SUV 4 wyprzedził opony pięciu największych konkurencyjnych producentów w takich kategoriach jak przyczepność boczna na śniegu oraz hamowanie na śniegu i lodzie.

Model ten otrzymał także tytuł najlepszej opony w testach przeprowadzonych przez popularny niemiecki magazyn motoryzacyjny OFFRoad (10/2018), który szczególnie wysoko ocenił jej przyczepność na śniegu i lodzie. W opinii magazynu testowany model WR SUV 4 w rozmiarze 235/60 R18 to jedyna dostępna na rynku opona gwarantująca maksymalną przyczepność bez względu na warunki pogodowe. Oprócz najwyższych współczynników hamowania i przyśpieszenia model ten wyróżnia fakt, że doskonale nadaje się także do jazdy w okresie letnim.

Solidna i wytrzymała konstrukcja opony w połączeniu ze specjalnym wzmocnieniem ścian bocznych zapewniają odpowiednią stabilność sprawiając jednocześnie, że jest ona odporna na uderzenia i nacięcia, na które może być narażona w czasie jazdy. Nowy model WR SUV 4 dostępny jest w trzech kategoriach prędkości: H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Producent oferuje także szeroki wybór spośród aż 57 wersji rozmiarowych w przedziale od 16 do 21 cali.

Najważniejsze ulepszenia:

  • Climate Grip Concept – zapewnia doskonałe prowadzenie na suchej, błotnistej, a nawet zaśnieżonej nawierzchni. Kierunkowy wzór bieżnika nie tylko gwarantuje stabilne prowadzenie, ale także chroni przed aquaplaningiem oraz zapobiega wpadnięciu w poślizg na błocie pośniegowym. Specjalnie zaprojektowane lamele usztywniające zapewniają lepsze prowadzenie zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a specjalna mieszanka wykorzystywana do produkcji opon zimowych Nokian Tyres, przeznaczonych do pojazdów typu SUV, gwarantuje niezawodność nawet przy dużych amplitudach temperatur w okresie zimowym.
  • Specjalne wypustki Snow Claws świetnie trzymają się nawierzchni zarówno w czasie jazdy po puszystym śniegu jak i miękkim terenie gwarantując maksymalną przyczepność na śniegu. Zapewniają one także lepsze prowadzenie szczególnie przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.
  • Polerowane rowki – stylowe i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu woda i błoto pośniegowe łatwo i szybko spływaj ze śliskiej i gładkiej powierzchni głównych rowków.
  • Technologia aramidowej ściany bocznej gwarantuje niezwykłą wytrzymałość. Wyjątkowo silne włókna aramidowe wzmacniają ścianę boczną opony zapewniając większą żywotność i lepszą ochronę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Nokian Hakkapeliitta to szczególny produkt, który doskonale sprawdza się w trudnych zimowych warunkach, a także wiodąca marka opon zimowych w krajach skandynawskich, Rosji i Ameryce Pn. Nowe bezkolcowe modele Nokian Hakkapeliitta R3 SUV i Nokian Hakkapeliitta R3 z pewnością zyskają popularność także wśród europejskich kierowców zamieszkałych na obszarach alpejskich i górzystych, gdzie przeważają długie, śnieżne zimy.

Przeznaczone do pojazdów typu SUV opony Nokian Hakkapeliitta R3 SUV stanowią gwarancję mocy i wytrzymałości. Maksymalna przyczepność w warunkach zimowych w połączeniu z doskonałą sterownością sprawią, że każda podróż, czy to po żwirowych drogach czy ruchliwych ulicach miasta stanie się nową niezwykłą przygodą. Solidna budowa oraz wzmocnione włóknem aramidowym ściany boczne zapewniają oponie większą wytrzymałość i ochronę przed uderzeniami i nacięciami gwarantując, że kierowca bezpiecznie dotrze do celu.

Opony Nokian Hakkapeliitta R3 SUV dostępne są w 67 rozmiarach w przedziale od 16 do 21 cali, z których większość posiada oznaczenie XL dla największego dopuszczalnego obciążenia. Nowa Hakkapeliitta R3 SUV szczególnie polecana jest dla kierowców samochodów hybrydowych i elektrycznych takich jak Volvo XC90, BMW X5, MB GLC 350e czy Tesla Model X.

Bezkolcowe opony Nokian Hakkapeliitta R3 to najlepszy wybór także dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, wysoki komfort jazdy oraz dbałość o środowisko.

Nokian Tyres – specjalista od warunków zimowych

Jako najdalej na północ wysunięty producent opon, firma Nokian Tyres jest niekwestionowanym ekspertem od opon zimowych. Oferowane przez nią produkty doskonale sprawdzają się nawet w najcięższych zimowych warunkach. Od czasu stworzenia pierwszej na świecie opony zimowej przez Nokian Tyres firma wprowadziła liczne ulepszenia i udoskonalenia technologiczne zapewniające jeszcze większe bezpieczeństwo oraz radość z jazdy.

Opony zimowe do samochodów osobowych

Opony zimowe do samochodów osobowych Nokian WR A4 w optymalny sposób łączą wyczynowe sterowanie z doskonałą przyczepnością zapewniając kierowcom samochodów sportowych bezpieczeństwo i komfort jazdy nawet w zmiennych warunkach pogodowych. Nokian WR D4, z kolei, gwarantują maksymalną przyczepność, a także, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, bezpieczną i zrównoważoną jazdę na mokrych i zaśnieżonych drogach. Model Nokian WR D3 zapewnia doskonałą przyczepność i pełną sterowność w zmiennych warunkach zimowych Europy Środkowej. Najnowszej generacji skandynawskie opony zimowe Nokian Hakkapeliitta R2 przeznaczone są dla kierowców poszukujących opon bezkolcowych, które pozwolą uzyskać odczuwalną oszczędność paliwa, a jednocześnie zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort jazdy.

Opony zimowe do samochodów typu SUV

Nokian WR SUV 3 to wytrzymałe, bezkolcowe opony zimowe o wysokich osiągach zapewniające bezpieczeństwo nawet w czasie jazdy na granicach przyczepności. To jedna z najlepszych dostępnych na rynku bezkolcowych opon przeznaczonych do pojazdów typu SUV, którą cechuje niezwykła wytrzymałość i wszechstronność. Z kolei model Hakkapeliitta R2 SUV, dzięki wysokiemu współczynnikowi tarcia, gwarantuje doskonałą przyczepność oraz precyzję i radość z jazdy.

Opony zimowe do samochodów dostawczych

Opony do samochodów dostawczych Nokian WR C3 zapewniają doskonałą przyczepność, a także komfort jazdy jak w przypadku samochodów osobowych. Ta solidna i wytrzymała opona gwarantuje bezpieczną jazdę i lekkie prowadzenie zarówno w mieście jak i poza nim. Specjalne lamele w kształcie kieszonek z łatwością usuwają wodę z powierzchni jezdni zapewniając lepszą przyczepność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj