Tatuaże są modne i tak naprawdę nic nie wskazuje na to, by owa moda miała minąć. Można wręcz rzec, że są tak ponadczasowe jak styl Audrey Hepburn. Oczywiście, aby tatuaż był dziełem sztuki koniecznie należy wybrać się do profesjonalnego salonu tatuażu i nie należy oszczędzać. Warto wiedzieć, że historia tatuaży nie jest związana z subkulturą więzienną, ale wszystko zaczęło się wiele setek lat temu i tatuowani byli tylko wojownicy, którzy wykazywali się największą odwagą. Oczywiście od tego czasu zmieniło się wiele i powstały też style tatuowaniu i właśnie dziś przedstawimy Wam ich krótką historię.

Styl tradycyjny – bo retro zawsze jest w modzie

Styl tradycyjny – bo retro zawsze jest w modzieJednym z pierwszych stylów tatuowania jest styl tradycyjny. Otóż takie tatuaże wykonywali marynarze, czy inni wojskowi. Ma on właśnie korzenie w kulturze amerykańskiej. Cechą charakterystyczną są w tym przypadku grube linie, mocny kontur, a także barwy oparte na kontraście. Ale to nie wszystko. W tym przypadku forma jest surowa i niezwykle uproszczona. Nie ma tutaj miejsca na abstrakcje, czy też zbytni realizm. Zatem ma być prosto, ale i z nutą buntu. Tutaj najpopularniejsze są motywy kotwic, czaszek, czy też tatuaże przedstawiające pin up girl. Obecnie „dziary” w tym stylu są nadal bardzo modne. Traktowane są jako ozdoba w oldschoolowym stylu. Wbrew pozorom wykonanie takiego tatuażu nie jest łatwe, dlatego należy wybrać doświadczonego tatuażystę z renomowanego studia tatuażu. Można również zdecydować się na styl neo tradycyjny. Jest on silnie związany ze stylem tradycyjnym, jednak w tym przypadku nacisk kładziony jest na konturowanie. Pozwala to na osiągnięcie efektu 3D.

Styl realistyczny – hołd i symbolika, a także wyrażenie siebie

Bardzo ciekawy jest także styl realistyczny. W tym przypadku tatuaż ma być jak najbardziej realny. Nie ma więc miejsca na przerysowanie, ale ważne jest odzwierciedlenie danego zdjęcia, czy obrazu 1:1. Estetyka i wrażenia wizualne są w tym przypadku na pierwszym miejscu. Bardzo popularne jest wykonywanie tatuaży portretów, które przedstawiają bliską osobę, czy pupila, bądź też idola. Jeżeli podobają ci tatuaże w stylu realistycznym to koniecznie znajdź tatuażystę artystę, który posiada duże umiejętności, artystyczną duszę i doświadczenie, pozwoli uniknąć ci wstydu i nieudanego tatuażu. Chyba nie chcesz należeć do „galerii wstydu”?

Styl ilustracyjny – liczy się kontrast

Dla osób, które lubią kontrasty, a także chcą połączyć tatuaż portretowy z oldschoolowymi elementami polecamy styl ilustracyjny. Otóż tutaj liczy się ekspresja, grube kontury, a także realizm. Taki tatuaż prezentuje się jak „żywy”. Bardzo popularny jest motyw przerysowania, czyli realizm postaci łączy się z abstrakcyjnym tłem. Całość prezentuje się niczym grafika komputerowa.

Tatuaże plemienne – nie tylko dla wojowników

Tatuaże plemienne – nie tylko dla wojownikówKiedyś tatuaże były swoistą nagrodą za odwagę, bądź chłopcy, którzy stawali się mężczyznami musieli przejść inicjację i mieli wykonywane tatuaże. Warto wiedzieć, że ówcześnie ich wykonywanie było 100 razy bardziej bolesne niż obecnie, a rdzenni mieszkańcy z higieną często także byli na bakier. Obecnie bardzo modne stały się tatuaże plemienne inspirowane tatuażami jakie posiadali rdzenni mieszkańcy Afryki. Tatuaże w tym stylu są czarne i geometryczne. W tym przypadku liczy się zarówno forma, jak i treść, wszak mają one jeszcze wymiar symboliczny. Oczywiście przed wykonaniem tatuażu warto dokładnie sprawdzić symbolikę.

Styl watercolor – małe dzieło sztuki

Jeżeli kochacie sztukę to być może tatuaże w stylu watrecolor są idealnym wyborem dla Was. Otóż tutaj nie ma miejsca na grube linie, czy kontury. Całość prezentuje się niczym dzieło malowane pędzlem artysty. Gasnące kolory, cieniowanie, czy też surrealizm to kolejne cechy tego stylu. Ma on bardzo poetycki charakter, zatem polecany jest dla osób z artystyczną duszą, a także romantyków.

Jest wiele różnych stylów tatuowania. Oczywiście, nim zdecydujecie się na tatuaże, wybierzcie najlepsze studio tatuażu, bo w innym przypadku możecie żałować. Tatuaż to ozdoba na całe życie, a więc nie podejmujcie decyzji pod wpływem impulsu. Ważne, by miał on dla was także jakąś wartość, a nie tylko był ozdobą ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj