Warsztat to miejsce, w którym przechowywana jest ogromna ilość narzędzi, sprzętów i elementów drobnicowych. Jeśli od samego początku nie zadbamy o odpowiednią organizację pracy, w warsztacie będzie panował w nim chaos, który nie sprzyja wykonywaniu codziennych obowiązków. Kluczem do sukcesu jest natomiast zapanowanie nad bałaganem i stworzenie funkcjonalnej przestrzeni w warsztacie. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Porządek w warsztacie – od czego zacząć?

Aby zapanować nad chaosem w warsztacie, przede wszystkim musimy zadbać o porządek. W związku z tym pierwszym krokiem powinno być przeprowadzenie gruntownego sprzątania i pozbycia się rzeczy, których nie używamy lub, które nie nadają się do użytku. Kiedy już pozbędziemy się niepotrzebnych narzędzi, wtedy zastanówmy się, jak możemy posegregować całą resztę.

Na tym etapie musimy również zapamiętać, że nie zapanujemy nad chaosem, jeżeli nie będziemy systematyczni. Po każdym użyciu czy to narzędzi, czy sprzętów, musimy zatem odkładać je w wyznaczone do tego miejsce.

W co wyposażyć warsztat, aby zapanować nad chaosem?

Niezależnie od tego, czy nasz warsztat jest mały, czy też obejmuje większe pomieszczenie, dobrym pomysłem będzie zagospodarowanie jego ścian. Dzięki temu nie zabierzemy dodatkowego metrażu i jednocześnie zyskamy znaczną ilość do przechowywania. Na ścianie możemy zawiesić tzw. ścianki na narzędzia, czyli gotowe systemy idealne do magazynowania różnego rodzaju narzędzi.

W ofercie polskiego dystrybutora marki Kistenberg znajdziemy warianty wyposażone w praktyczne kuwety, w których posegregujemy śrubki, gwoździe czy wkręty. W rezultacie elementy, które bardzo często gubią się w warsztacie, będziemy mieć zawsze pod ręką.

Dobrym pomysłem jest również zakup pojemników modułowych, czyli skrzyń o wzmocnionej konstrukcji o ładowności 50 kg oraz odporności na nacisk aż do 120 kg. Tego typu modele z tej samej serii można ze sobą dowolnie łączyć, a tym samym tworzyć zestawy indywidualnie dostosowane do ilości elementów do przechowywania.

W pojemnikach modułowych znajdziemy dodatkowo m.in. demontowane przegródki i kubeczki czy nosidła, dzięki czemu sprawdzą się one nie tylko do schowania dużych narzędzi, ale także elementów drobnicowych. Skrzynki z tej serii wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, wysoce odpornych na uszkodzenia i zarysowania. Z racji tego, że tworzywo jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, przechowywane w nich narzędzia będą odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem, zarysowaniem, czy innymi czynnikami z zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj