Szaleństwo na śniegu, to ulubiony sposób na spędzenie wolnego czasu zimą. Kiedy klimat nie do końca nam sprzyja, warto poszukać miejsc, gdzie poszaleć na nartach i snowboardzie można na sztucznie naśnieżanych stokach. O czym jeszcze warto pamiętać planując zimowy wypoczynek?

Jak i gdzie dobrze spędzisz ferie zimowe?

Z reguły najchętniej ferie zimowe spędzamy w górach. Jeśli w okolicy oprócz wyciągów znajduje się sklep narciarski, sytuacja jest wręcz idealna – nawet, gdy o czymś zapomnimy, łatwo uzupełnimy braki w sprzęcie i nic nie zakłóci wypoczynku. Wyjazd w góry to jednak dla wielu z nas – zwłaszcza mieszkańców północnej Polski – zbyt daleka wyprawa. Jak wobec tego przyjemnie i efektywnie wypoczywać zimą?

Jeśli nie góry, to co?

Większość miast, jeśli nie wszystkie miasta polskie, posiadają lodowiska. Czasem są to lodowiska sezonowe na świeżym powietrzu, czasem duże i świetnie wyposażone obiekty kryte. Zawsze jednak lodowisko jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu w zimowe, wolne popołudnie. Dużym plusem jest przy tym fakt, że lodowisko mamy zwykle praktycznie po sąsiedzku i możemy bywać tam nawet codziennie. Co jednak maja zrobić osoby, które nie potrafią, bądź po prostu nie lubią jeździć na łyżwach?

Nudzisz się zimą? Nadrób zaległe lektury!

Dobra książka nie zważa na pogodę. Czytanie jest równie przyjemne w słońcu, co z deszczem szalejącym za szybami. Warto więc w czasie zimowych ferii i weekendów pomyśleć o nadrobieniu zaległych lektur. Dobry kryminał może być równie pasjonujący, jak szusowanie po ośnieżonych stokach. Jego przewaga natomiast tkwi w tym, że przez książkę sklep narciarski nie pozbawi nas oszczędności, a mroźne powietrze nie przyprawi o ból gardła, gorączkę i inne nieprzyjemne objawy.

Jeśli jednak naprawdę nie przepadasz za czytaniem, warto zainteresować się nowym repertuarem miejscowego kina lub teatru. Często nie mamy czasu w nawale pracy na tego typu rozrywki – warto więc pomyśleć o nich podczas zimowych ferii. Zima nie musi być nudna – nawet, jeśli nie spędzimy ani dnia w górach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj