Chociaż na rynku można znaleźć wiele różnego rodzaju zabawek dla chłopców, to niezmiennie od wielu lat młodzi panowie sięgają po zabawki zdalnie sterowane. Te niewielkie pojazdy na baterie, sterowane za pomocą bezprzewodowego pilota, to marzenie nie tylko wielu chłopców, ale również ich rodziców.

  1. Dlaczego zabawki zdalnie sterowane są tak popularne?
  2. Zdalnie sterowane zabawki dla każdego dziecka

Zabawki zdalnie sterowane są odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, jednak utarło się, że bawią się nimi głównie chłopcy. Wśród szerokiej oferty pojazdów znajdują się samochody służb ratowniczych i porządkowych, wyścigówki, a nawet ciężarówki.

Dlaczego zabawki zdalnie sterowane są tak popularne?

Choć cena zdalnie sterowanych zabawek nie jest najniższa, to od wielu lat cieszą się one ogromną popularnością. Zyskały ją głównie dzięki możliwościom, jakie dają małym posiadaczom pojazdów. Nawet niewielka koparka zdalnie sterowana daje dziecku wiele radości z zabawy, a każdy rodzic wie, że uśmiechnięte dziecko, to szczęśliwe dziecko. Zabawa tymi pojazdami przynosi też wiele korzyści dla rozwoju maluchów. Mobilizuje je do poruszania się, np. gonienia uciekającej zabawki, a także do ćwiczenia koordynacji wielu czynności jednocześnie.

Aby poprowadzić wóz strażacki zdalnie sterowany, dziecko musi się skoncentrować, używać zarówno wzroku, jak i słuchu, oraz uważnie wykorzystywać poszczególne przyciski i gałki zlokalizowane na pilocie tak, aby pojazd nie wpadł na przeszkodę na podłodze. Zabawa takim samochodem rozwija też wyobraźnię przestrzenną, umiejętność przewidywania i kreatywność, pomaga ćwiczyć skupienie się na jednej czynności przez dłuższy czas. Dodatkowym atutem jest oddziaływanie na zmysły dziecka – zabawki zdalnie sterowane zazwyczaj są kolorowe, świecą i wydają dźwięki, a modele dla młodszych dzieci niekiedy również mówią wierszyki czy śpiewają piosenki.

Zdalnie sterowane zabawki dla każdego dziecka

Każde dziecko jest inne i każde ma inne zainteresowania, dlatego oferta zdalnie sterowanych zabawek jest tak szeroka. Rodzice czy osoby z najbliższego otoczenia dziecka mogą więc zdecydować się, np. na dźwig zdalnie sterowany, jeśli dziecko lubi maszyny budowlane, albo policyjny radiowóz, jeśli preferuje pojazdy służb mundurowych. Zabawki dostępne są w wielu kolorach i kształtach, z licznymi funkcjami dodatkowymi. Najważniejsze jednak, aby wybrany model był w pełni bezpieczny dla dziecka, warto więc dokonać wyboru w oparciu o wskazówki producenta, dotyczące chociażby adekwatności rodzaju zabawki do wieku dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj