Zakup pierścionka u jubilera nie jest niczym trudnym. Problem może się jednak pojawić przy próbie zakupu biżuterii online. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możliwe jest dokładne zmierzenie palca. Jeśli chcesz kupić wyrób jubilerski w sklepie internetowym, skorzystaj z jednej z naszych metod. Poniżej przedstawiamy propozycje, dzięki którym szybko określisz rozmiar potrzebnego pierścionka.

Sprzedaż online jest ostatnio bardzo popularna. W ten sposób można nabyć także biżuterię, co jest bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba czekać w kolejce w salonie jubilerskim. Na stronie internetowej sklepu zapoznasz się z ofertą, co zapewnia nie tylko komfort, ale również oszczędność czasu, a niekiedy nawet pieniędzy, ponieważ sklepy działające online często proponują atrakcyjne promocje. Problemem może się wydawać jedynie dobranie odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Nie musisz się tym martwić, ponieważ w szybki sposób możliwe jest jego zmierzenie, bez wychodzenia z domu.

Sposoby na zmierzenie palca pod pierścionek

Najlepszym sposobem okazuje się owinięcie palca np. tasiemką lub nitką. Wystarczy zrobić pętelkę i zacisnąć ją na palcu, w miejscu, w którym ma się znajdować pierścionek. Należy jedynie pamiętać o zostawieniu niewielkiej ilości miejsca, ponieważ biżuteria nie może uciskać. Po zdjęciu pętelki trzeba zmierzyć jej średnicę. W ten sposób możliwe jest dokładne określenie rozmiaru potrzebnego pierścionka – podpowiada doradca klienta pracujący w sklepie jubilerskim Fugart.

Drugą możliwością jest po prostu zmierzenie palca suwmiarką, jednak taki pomiar nie będzie zbyt dokładny. Należy wziąć więc pod uwagę, że tak dopasowany pierścionek może nie być idealny. Jeśli jednak zdecydujesz się na ten sposób, uważaj na to, aby krawędzie suwmiarki nie ściskały palca. Rozmiar można sprawdzić również poprzez zmierzenie noszonego aktualnie pierścionka. Tego także można dokonać za pomocą suwmiarki.

Na co zwrócić uwagę podczas sprawdzania rozmiaru pierścionka?

Dokonując pomiaru przed zakupem pierścionka lub obrączki ślubnej, należy pamiętać przede wszystkim o precyzji. Proces musi być przeprowadzony bardzo dokładnie, ponieważ pomylenie się nawet o kilka milimetrów może spowodować wybranie złego pierścionka. Pomiaru trzeba dokonywać na właściwej ręce, jeśli planujesz nosić biżuterię na palcu prawej ręki, zmierz go i nie sugeruj się lewą dłonią. To, o czym zapomina wiele osób, to temperatura. Pamiętaj, że wysokie oraz niskie temperatury mają wpływ na rozmiar palców. Dlatego pomiaru najlepiej dokonać w optymalnej temperaturze. Niekiedy konieczne okazuje się zamówienie nieco większego rozmiaru pierścionka. Dzieje się tak np., jeśli pierścionek jest szeroki lub w przypadku kobiet w ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj