Planujesz wybudowanie wymarzonego domu? W takim przypadku warto pomyśleć o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Najlepiej jeszcze przed przeprowadzką!

Budowa domu to długotrwałe przedsięwzięcie, które wymaga także znacznych nakładów finansowych. Dom w budowie, który nie jest jeszcze wykończony, jest także narażony na szereg niebezpieczeństw – od zalania czy pożaru, a skończywszy na włamaniach z kradzieżą.

Aby uzyskać pomoc i odzyskać kapitał – także w takich przypadkach – warto pomyśleć o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia nieruchomości.

Jaki zakres ochrony można uzyskać w ramach polisy na dom w budowie? Jak wybrać taką, która będzie najkorzystniejsza – zarówno pod względem oferowanej ochrony, jak i ceny?

Co obejmuje polisa domu w budowie?

Ubezpieczenie domu w budowie – zakres ochrony:

  • ochrona elementów konstrukcyjnych budynku – fundamentów, murów, dachu, instalacji, okładzin i innych,
  • ochrona elementów zewnętrznych budynku – parapety, rynny i inne,
  • ochrona materiałów budowlanych i narzędzi stosowanych na placu budowy,
  • ochrona przed zdarzeniami losowymi – pożarami, powodziami, tornadami i innymi zdarzeniami,
  • ochrona przed kradzieżą z włamaniem,
  • ochrona przed aktami wandalizmu.

Zakres ochrony zależny jest od wybranej polisy ubezpieczeniowej, dlatego przed zakupem warto zapoznać się bliżej z informacjami zawartymi w regulaminach, OWU – ogólnych warunkach ubezpieczenia, umowie.

Po zakończeniu budowy ubezpieczenie domu w budowie można zmienić na tradycyjną polisę ochrony nieruchomości.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę ubezpieczeniową domu w budowie?

Chcesz zdecydować się na wykupienie dobrej polisy ubezpieczeniowej dla swojego domu w budowie? Skorzystaj z fachowego wsparcia agentów z CUK Ubezpieczenia, którzy porównują dla swoich klientów oferty najpopularniejszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

Więcej informacji dotyczących polis dla domów w budowie oraz oferty CUK Ubezpieczenia można znaleźć na stronie internetowej: https://cuk.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj