Sterowanie światłem za pomocą telefonu – czyli jak efektywnie wykorzystać smartfon?

Smartfony to urządzenia, które stały się nieodłącznym elementem współczesnych czasów. Służą głównie komunikacji i rozrywce. Warto jednak wiedzieć, że mają wiele innych praktycznych zastosowań, dzięki którym codzienne życie staje się prostsze.

Smartfon jako centrum dowodzenia domowym oświetleniem

Nowoczesne technologie rozwijają się w zawrotnym tempie. Wiele lat temu trudno było sobie wyobrazić, aby za pomocą telefonu komórkowego sterować różnymi urządzeniami i systemami, np. oświetleniem. Tymczasem smartfony mogą służyć w charakterze łącznika światła, co przydaje się w wielu sytuacjach, np. gdy ktoś zostawi zapalone światło w mieszkaniu. Na telefonie musi zostać zainstalowania specjalna aplikacja kompatybilna z systemem inteligentnego oświetlenia. Daje ona znacznie szersze możliwości niż tylko włączanie i wyłączanie światła. Zapamiętuje również jego natężenie oraz inne ustawienia użytkownika, dzięki czemu oświetlenie da się dostosować do konkretnych czynności.

System inteligentnego oświetlenia w każdym domu

Na rynku dostępnych jest wiele systemów inteligentnego oświetlenia, którymi steruje się za pomocą telefonu. Za świetny przykład w tym miejscu mogą posłużyć lampy Philips i inne elementy systemu Philips Hue (przełącznik dotykowy Tap, czujnik ruchu, mostek, żarówki etc.). Wspomniany system, którego poszczególne części dostępne są w sklepie z oświetleniem Centrum Światła, łączy oświetlenie LED z możliwością sterowania nim przy użyciu smartfona lub tabletu. Aby system działał, wymagane jest skonfigurowanie go z siecią internetową za pomocą specjalnego mostka.

Zalety inteligentnego oświetlenia

Oświetlenie sterowane za pomocą telefonu ma sporo zalet. Jest przede wszystkim wygodne, gdyż nie trzeba ręcznie obsługiwać każdego łącznika światła z osobna. Istnieje też opcja ustawienia timera, który będzie „martwił się” o włączenie lub wyłączenie światła o wybranych godzinach. Omawiany system nie wymaga wymiany wszystkich źródeł światła w domu, ponieważ da się go połączyć z istniejącą już instalacją oświetleniową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj