Z technologii LED korzystamy na własny użytek właściwie każdego dnia. Jest obecna w naszych domach, w pojazdach, których używamy do przemieszczania się, a także w miejscach pracy.

Gdzie spotkamy się z profesjonalnymi świetlówkami LED przemysłowymi?

1. Magazyny

Takie obiekty mogą mieć bardzo różne rozmiary. Do tej kategorii możemy zaliczyć stosunkowo mały magazyn jednego z niezbyt popularnych wydawnictw książkowych, jak też i wielkie konstrukcje, pozwalające na wielopiętrowe składowanie produktów. Projektując takie miejsca, bierze się pod uwagę to, czy pracownicy będą mogli bez problemu przemieszczać się między poszczególnymi rzędami palet/regałami. Przeważnie dla ułatwienia działań w takich przestrzeniach wykorzystuje się wózki widłowe i różnego rodzaju pojazdy, przyspieszające przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Brak optymalnego oświetlenia utrudnia zaplanowanie złożonych i w pełni bezpiecznych procesów w tego typu miejscach.

2. Przestrzenie publiczne

Profesjonalne świetlówki LED w postaci lamp modułowych, spotkamy np. na lotniskach i mostach. To ogromne przestrzenie, które dziennie odwiedzają tysiące osób. Jakiekolwiek problemy z oświetleniem mogłyby całkowicie sparaliżować funkcjonowanie takich miejsc, a nawet doprowadzić do wypadków i innych niebezpiecznych incydentów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, takich jak np. szeroki dobór soczewek, lampy modułowe typu High Ball doskonale oświetlają przestrzenie o wielkich rozmiarach, nawet jeśli zainstaluje się je na dużych wysokościach.

3. Hale produkcyjne

Specjalistyczne świetlówki LED dla przemysłu znajdziemy również w halach produkcyjnych. Takie miejsca, żeby realizować założony plan, muszą działań jak dobrze naoliwiona maszyna. Jeśli wydajność któregoś z procesów spada, cierpią na tym też pozostałe etapy produkcji. To właśnie dlatego hale produkcyjne wyposaża się w zaawansowane maszyny, charakteryzujące się dużą sprawnością, również w bardzo wymagających warunkach: niskich i wysokich temperaturach oraz w środowisku, w którym nie brakuje oparów emitowanych przez agresywne substancje. Na wszystkie te zagrożenia narażone są również profesjonalne świetlówki LED dla przemysłu. Produkty winny być odporne na korozję oraz na działanie kwasów, zasad i środków chemicznych. Osoby zatrudnione w halach produkcyjnych muszą mieć możliwość precyzyjnego wykonywania zadań; bez właściwego oświetlenia, nie da się realizować w ten sposób obowiązków.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze świetlówek LED do obiektów magazynowych i nie tylko?

Świetlówki LED do hal magazynowych oraz do innych obiektów przemysłowych zawsze należy wybierać z myślą o konkretnej przestrzeni, bo tylko wtedy zadbamy o jej optymalne oświetlenie. Nie da się dobrać odpowiedniego produktu, jeśli nie zastanowimy się nad wyzwaniami, przed jakimi stoją osoby, korzystające z obiektu oraz nie przeanalizujemy ewentualnych utrudnień, z jakimi mierzyć się będą w tym miejscu rozwiązania oświetleniowe. Nie można zapomnieć też o cechach konstrukcyjnych obiektu – jego wysokości i wymiarach. W profesjonalnych sklepach, takich jak ILSS, znajdziemy wyczerpujący opis, uwzględniający zastosowanie, temperaturę barwową, moc itp. Warto wybierać firmy, które konstruują swoją ofertę w tak przejrzysty sposób, bo to znacznie ułatwia i przyspiesza zakupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj