Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to niezwykle istotny temat, dotyczący absolutnie wszystkich pracowników w Polsce. Bez względu na stanowisko, staż pracy czy zakres obowiązków, nieustannie będziesz stykał się z sytuacjami, które w jakiś sposób mogą zagrażać twojemu zdrowiu. Bardzo często są to czynniki potencjalnie niebezpieczne, które dość rzadko będziesz brać na poważnie. Jednak jest to błędne podejście i poniżej pokażemy, jak wiele istotnych środków ochrony osobistej może zaoferować Ci sklep BHP.

Sklep BHP to oczywiście odzież robocza

Nie byłoby sklepu BHP bez odzieży roboczej i środków ochrony osobistej. Wymieniamy je tutaj jednym tchem, choć wiemy, że różnią się one od siebie zastosowaniem. Często jednak te sformułowania są stosowane zamiennie, ze względu na skrót myślowy.

Warto jednak pamiętać, że do odzieży roboczej zalicza się wszystkie elementy wyposażenia pracownika, które mają zabezpieczyć jego ubrania przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem. Dlatego, do tego grona będą zaliczały się wszelkiego rodzaju kurtki, kamizelki i kombinezony. Każdy sklep BHP będzie posiadać na swoim wyposażeniu różnego rodzaju kroje i modele.

Z drugiej strony mamy środki ochrony osobistej i, jak sama nazwa sugeruje, jest to takie wyposażenie, które przede wszystkim chroni posiadacza i ogranicza negatywne skutki, płynące z warunków pracy. Będą to gogle, kaski ochronne, rękawice hutnicze, a nawet obuwie z metalowym noskiem. Do tej grupy będą zaliczać się także nauszniki czy maseczki pochłaniające zabrudzenia. W bardziej ekstremalnych warunkach będą to kombinezony chroniące przed wysoką lub ekstremalnie niską temperaturą. Można by ich wyliczać jeszcze setki, jednak to sklep BHP będzie dysponował odpowiednim asortymentem, a pracujący w nim specjaliści będą w stanie doradzić Ci w podczas poszukiwania konkretnych produktów.

Ochrona dróg oddechowych – ważna nie tylko podczas pandemii

Sklep BHP jest także idealnym miejscem do wyposażenia się w środki ochrony dróg oddechowych. Takie wyposażenie stało się niezwykle popularne podczas pandemii. Jednak każdy szanujący się pracownik korzystał z niego wielokrotnie, podczas wykonywania różnych obowiązków służbowych. W warunkach pracy, takie wyposażenie zabezpieczy cię przed działaniem pyłów, chemikaliów i bakterii. To niezwykle istotne, zwłaszcza, że przez płuca łatwo zatruć się wieloma lotnymi preparatami. Dlatego są to obowiązkowe dodatki dla każdego lakiernika, malarza czy osób operujących rozpuszczalnikami.

Pył także jest obecny w wielu miejscach pracy. Spotkasz się z nim podczas każdego remontu mieszkania i budowy domu. Nie da się od niego uciec w stolarniach, hutach czy nawet zakładach produkujących żywność. Zwykle wywożenie gruzu może wygenerować wiele uciążliwych zabrudzeń unoszących się w powietrzu. Jedyna ochrona przed nimi to stosowanie masek ochronnych, które są dostępne w sklepach BHP.

Drogi oddechowe należy chronić także przed czynnikami biologicznymi. Mówimy tu o różnych zagrożeniach, ale tylko jednym z nich może być koronawirus. Oczywistym jest, że lekarze, pielęgniarze i pozostały biały personel powinien chronić swoje zdrowie za pomocą maseczek i kombinezonów nieprzepuszczających patogenów. Jednak nie tylko oni powinni się w ten sposób chronić. Do tego grona można zaliczyć lekarzy weterynarii, osoby pracujące z dużą ilością osób czy tych pracowników, którzy stykają się z nieprzetworzoną żywnością. Takie zabezpieczenie także znajdziesz w sklepie BHP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj