Planując służbowy wyjazd, trzeba uwzględnić w nim kwestie związane z transportem. Firma wcale nie musi dysponować własną flotą, aby zapewnić pracownikowi samochód. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć auto.

Auto na służbowy wyjazd – dlaczego warto wynająć?

Samochód na służbowy wyjazd jest najwygodniejszym środkiem transportu. To główny powód, dla którego warto skorzystać z usługi wynajmu pojazdów. Jest to usługa ciesząca się wśród przedsiębiorców bardzo dużą popularnością, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Auta w formule krótkoterminowej są wypożyczane na okres 1-30 dni, np. w PANEK S.A. minimalny okres najmu to doba. Zasady wynajmu są proste i przejrzyste. Z punktu widzenia przedsiębiorców niezwykle istotne jest to, że nie muszą oni ponosić wielu kosztów związanych z posiadaniem pojazdu, a przy tym mają prawo zaliczyć wydatki na wynajem do kosztów uzyskania przychodu.

Gdzie wynająć auto na służbowy wyjazd?

Wypożyczalnie aut funkcjonują obecnie w wielu polskich miastach, należy do nich m.in. Gorzów Wielkopolski. Wynajem samochodów na doby, bo właśnie o takiej usłudze tu mowa, odbywa się na podstawie umowy pomiędzy klientem a wypożyczalnią. Firma, która potrzebuje pojazdu na służbowy wyjazd, powinna w pierwszej kolejności określić własne preferencje, a następnie poszukać adekwatnej do nich oferty. Trzeba przy tym mieć na uwadze nie tylko wysokość opłat, ale także zapisy umowy odnoszące się m.in. do tankowania czy dziennego limitu kilometrów. Wybór wypożyczalni jest indywidualną sprawą, niemniej najbardziej opłaca się stawiać na współpracę ze sprawdzonymi i doświadczonymi firmami.

Auto na służbowy wyjazd – formalności

Samochód na służbowy wyjazd warto wcześniej zarezerwować. Najszybciej można to zrobić za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie wybranej wypożyczalni. Podaje się w nim godzinę i datę rozpoczęcia oraz zakończenia usługi, przy czym miejsca odbioru i zwrotu auta nie muszą być jednakowe. System pokazuje wolne w tym okresie samochody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj