Róża to najpopularniejszy kwiat. Symbol miłości, elegancji, luksusu. Jej zapach onieśmiela i zniewala od wieków. Chętnie sięga po niego przemysł perfumeryjny. W pachnidłach wykorzystuje on różne odmiany róży, a także łączy ją z różnorodnymi (czasem nieoczywistymi) woniami. Poznaj najpiękniejsze różane zapachy od światowych domów perfumeryjnych.

Jak pachną różane perfumy?

Aromat róży to ten często wykorzystywany w kobiecych perfumach. Mimo jego dużej popularności trudno wskazać, jak pachną perfumy różane. Wynika to z tego, że zapach perfum z różą zależy od zastosowanego gatunku, części użytego kwiatu, ilości i sposobu uzyskania olejku eterycznego. To, dlatego perfumy z różą potrafią być delikatne i dziewczęce, a także ostre, mocne i charyzmatyczne. Róża w perfumach może mieć też męską, charyzmatyczną twarz.

Z czego tworzone są perfumy różane?

Aromat róży w perfumach zawdzięcza się olejkowi eterycznemu. Jest on produkowany z płatków metodą parowej destylacji. Aby uzyskać 1 kg olejku, potrzebne są 3 tony kwiatów. Olejek różany jest więc cennym i drogim składnikiem. Jego zapach jest charakterystyczny – łagodny i świeży z lekką zieloną nutą. Branża perfumeryjna chętnie sięga też po absolut, który uzyskuje się w wyniku chemicznej ekstrakcji płatków. Absolut różany może pochwalić się niezwykle intensywnym aromatem.

Róża damasceńska w perfumach

Rosnąca w regionach Morza Śródziemnego i w słynnej Dolinie Róż w Bułgarii odmiana damasceńska jest jedną z najpopularniejszych zarówno w branży perfumeryjnej, jak i florystycznej. To z niej zazwyczaj tworzy się olejki do perfum, wód perfumowanych i toaletowych. Zapach róży damasceńskiej (bułgarskiej) jest intensywny, słodki, lekko owocowy. Różę bułgarską kryją w sobie w perfumy Carolina Herrera, które oferuje perfumeria https://www.perfumeria.pl/collections/carolina-herrera. W pachnidle 212 VIP Rose Red oprócz różanego olejku wyczuć można również nuty maliny, likieru, tiramisu, przypraw, aromaty drzewne, paczulę i piżmo. Po różę damasceńską chętnie sięgają też inne światowe domy perfumeryjne takie jak Lancome, Dior, Salvatore Ferragamo, Giorgio Armani, Dolce & Gabbana.

Róża centifolia w perfumach

Drugim typem róży, który wykorzystany w perfumiarstwie jest róża centifolia. Jest ona rzadziej w zastosowaniu i często stosowana w perfumach niszowych, dla prawdziwych koneserów nietypowych zapachów. Róża centifolia inaczej nazywana różą stulistną lub majową. Chowana jest w Grasse i Egipcie. Jej zapach jest niezwykle delikatny, miodowy, lekko zielony. Tę odmianę zawierają perfumy Rosa Nobile od Acqua di Parma. Róża stulistna dodaje im łagodności i dziewczęcego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj