Ręczne kontra automatyczne dozowniki do mydła – które wybrać?

Dozownik do mydła w płynie jest obowiązkowym i jednym z najważniejszych elementów wyposażenia toalety publicznej. Bardzo rzadko, o ile w ogóle, znajdziemy tam mydło w kostce. Powszechnie wiadomo, że jest ono mało praktyczne, a co najważniejsze – niehigieniczne. Dotykane jest przez wiele osób, które pozostawiają na nim, często niebezpieczne drobnoustroje. Dużo lepszym rozwiązaniem stało się mydło, umieszczone w praktycznym pojemniku

Dozowniki do mydła

Dozowniki sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z toalet, zapewniają należyty komfort i ograniczają kontakt z bakteriami, co jest tak ważne, w przypadku toalety publicznej. Budowa i konstrukcja takiego podajnika powinna umożliwiać łatwą i intuicyjną obsługę, jednocześnie zapewniając wytrzymałość, trwałość i łatwe uzupełnianie mydła. Dozowniki gwarantują również oszczędność – mydło w płynie można obecnie kupić w ekonomicznych opakowaniach.

Skoro, już ustaliliśmy wyższość mydła w płynie nad tradycyjną kostką, zastanówmy się teraz – po jaki model dozownika sięgnąć. Wiele osób ma problemy z tym, który z dostępnych na rynku dozowników wybrać do toalety w firmie, szkole, restauracji itp. Poniżej przedstawimy parę faktów i porównań, które być może ułatwią ten wybór. Dozowniki mydła w płynie, dzielimy przede wszystkim na dwa modele – dozownik ręczny i automatyczny.

Ręczny

Sposób manualny polega na wciśnięciu przycisku mechanicznego, który odmierza odpowiednią dawkę mydła w płynie. Dozowniki wolnostojące wyposażone są w pompkę, która należy nacisnąć dłonią – i właśnie w tym miejscu mogą gromadzić się bakterie i drobnoustroje. Dozowniki z takim przyciskiem to z pewnością najpopularniejszy z dozowników w łazienkach ogólnodostępnych. Poza nimi, istnieją także dozowniki łokciowe, naścienne, uruchamiane poprzez naciśnięcie łokciem dźwigni. Dozowniki łokciowe najczęściej występują w placówkach służby zdrowia i farmaceutycznych, gastronomii itp. czyli tam, gdzie istotną rolę odgrywa wysoki poziom higieny.

Automatyczny

Dużą popularnością cieszą się automatyczne, bezdotykowe dozowniki mydła, zapewniają one bardzo wysoki poziom higieny użytkowania i są szczególnie polecane tam, gdzie należy przestrzegać najwyższych standardów czystości, na przykład w gabinetach lekarskich i przychodniach. Podajnik ten wyposażony jest w fotokomórkę, czujnik na podczerwień. Umieszczając dłoń w zasięgu działania czujnika – pod dyszę, uruchamiamy dany czujnik optyczny, który włącza ukrytą w urządzeniu pompkę elektryczną. Dozuje ona porcję środka myjącego, bez konieczności dotykania samego dozownika. Zalecamy zakup tego typu podajnika, szczególnie do toalet publicznych, z których korzysta spora ilość osób. Mimo, że jest to droższa opcja, dozownik automatyczny jest dużo bardziej higieniczny i komfortowy, chroni i zmniejsza prawdopodobieństwo zakażeń czy chorób wśród użytkowników. Ta opcja jest również bardziej ekologiczna, ponieważ nie ma możliwości zużycia nadmiernej ilości mydła.

Przed zakupem dozowników warto przeanalizować potrzeby, eksploatację oraz charakterystykę obiektu, do którego jest on dedykowany. Wybierając odpowiedni model , należy kierować się przede wszystkim jego funkcjonalnością.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich modeli dozowników, dostępnych w naszym sklepie online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj