Wykonując pracę na terenie Francji dla danego przedsiębiorcy, powinniśmy dokonać rozliczeń płacy minimalnej bez względu na rodzaj umowy. Jeśli chodzi o branże transportową – płaca minimalna odnosi się do kierowców, którzy we Francji dokonują rozładunku, kabotażu lub załadunku (nie odnosi się natomiast do przejazdów tranzytowych).

Przedstawicielstwo we Francji

Każda firma, której dotyczą przepisy płacy minimalnej, powinna powołać własnego Przedstawiciela. Przedstawiciel we Francji powinien być dostępny na terenie tego kraju i posiadać francuski adres zamieszkania, ponadto znając biegle język francuski.
Przedstawicielstwo we Francji ma za zadanie pośredniczyć między służbą francuską, kierowcą a przedsiębiorcą. Dzięki temu istnieje możliwość przewozów na terenie Francji zgodnie z wytycznymi odnośnie płacy minimalnej. Pamiętać należy, że brak przedstawicielstwa może wiązać się z wysokimi karami pieniężnymi.

Wybór Przedstawiciela

Wybierając Przedstawiciela we Francji, poszukajmy zaufanej osoby, która zadba o nasze dobro. Dodatkowym plusem będzie dostęp do organów administracji francuskiej i doświadczenie we współpracy z organami. Ponadto, Przedstawiciel powinien także pomagać podczas kontroli drogowych, czy innych nieprzewidzianych sytuacji, które będą wymagały działań osoby znającej język francuski i realia francuskiej administracji.

Płaca minimalna

Warto zauważyć, że przedsiębiorca delegujący pracowników do pracy we Francji powinien założyć konto indywidualne na stronie Francuskiego Ministerstwa Pracy. Dzięki użyciu tego konta musi zgłaszać oddelegowanie każdego z pracowników, którzy będą wykonywać pracę na terenie tego kraju. Jeśli mamy problemy w tej sferze online, warto poprosić o pomoc Przedstawiciela. Pomoże on przeprowadzić procedurę rejestracji kierowców we wszelkich systemach elektronicznych zgodnie z przepisami odnoszącymi się do płacy minimalnej. Takie działania powinny być skuteczne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Przedstawicielstwo we Francji często jest konieczne podczas pracy na terenie tego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj