Polacy coraz chętniej korzystają ze współdzielonych aut

Car sharing obecny jest w Polsce od 2016 r. Usługa dostępna jest w dużych miastach, lecz stale zyskuje na popularności. Świadczy o tym to, że na polskich ulicach przybywa współdzielonych aut.

Warszawa największym rynkiem car sharingowym w Polsce

Car sharing w Polsce miał swój debiut 4 lata temu w Krakowie. Obecnie rodzimym rynkiem odznaczającym się największą chłonnością w tym obszarze jest Warszawa. W stolicy prawie połowa wszystkich poruszających się po ulicach samochodów dostępna jest w ramach systemu współdzielonych aut. Z punktu widzenia firm świadczących tego usługi, np. PANEK CarSharing, w Warszawie najbardziej opłaca się inwestować, gdyż popyt na rozwiązania z zakresu komunikacji wydaje się tu niewyczerpany. Nie jest to jednak jedyny ośrodek oferujący wynajęcie auta na minuty. Poznań, Kraków, Gdańsk, Kielce czy Radom to przykłady innych miast, których mieszkańcy też mają dostęp do współdzielonych samochodów. Lista tych miast systematycznie się wydłuża – usługodawcy coraz chętniej decydują się na rozpoczęcie działalności w mniejszych ośrodkach miejskich, np. w Lublinie i Siedlcach.

Car sharing – duży potencjał i sporo zalet

Car sharing to usługa mająca szereg zalet. Firmom działającym w tej branży daje szansę na niemałe zarobki, a klienci mogą korzystać z samochodów na preferencyjnych warunkach. Osoba wynajmująca samochód na minuty ponosi oczywiście odpowiedzialność za pojazd, ale nie musi martwić się o wiele kwestii związanych z jego utrzymaniem. Nie sposób ukryć, że to bardzo wygodne rozwiązanie. Rosnące zainteresowanie współdzielonymi autami to zasługa wielu czynników. Aspekty środowiskowe i ekonomiczne mają w tym kontekście największe znaczenie. Eksperci z branży motoryzacyjnej wyrażają przekonanie, że jeden współdzielony samochód może zastąpić nawet 11 prywatnych aut. Niemalże jedna trzecia Polaków deklaruje gotowość do zamiany własnego pojazdu na auto współdzielone, gdyż nierzadko im się to opłaca. To dobitnie pokazuje, że rynek car sharingu ma bardzo duży potencjał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj