W Polsce odbywa się właśnie turniej barmański rozgrywany w wirtualnej rzeczywistości! Projekt Stock Prestige Bartender VR League to pierwsze na świecie przedsięwzięcie dla barmanów amatorów i profesjonalistów, które pozwala uczestnikom „zanurzyć się” w wirtualnym barze przygotowując konkursowe drinki. 10 października w Krakowie o atrakcyjne nagrody rywalizowało ze sobą kilkunastu barmanów. Wyłoniono 3 zwycięzców, a laureat 1 miejsca już wkrótce weźmie udział w finale Stock Prestige Bartender VR League w Warszawie.

Rozgrywki w Krakowie

Na miejsce drugiego turnieju pierwszej edycji rozgrywek Stock Prestige Bartender VR League wybrany został Kraków. W Klubie STUDIO konkurowali ze sobą najlepsi barmani – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. W Turnieju Głównym, po emocjonującej rywalizacji zwyciężył Mikołaj Zawada. Drugie miejsce zajął Damian Dudek, a trzecie Kacper Rozputyński. Co ciekawe, zwycięzcy po odebraniu pucharów i nagród stanęli za prawdziwym barem i pokazali, że świetnie sobie radzą nie tylko w wirtualnych barach.

Rozegrany został również Turniej Towarzyszący, w którym wzięli udział ci barmani, którzy nie przeszli eliminacji do Turnieju Głównego. Od tej walki towarzyskiej rozpoczęło się całe spotkanie, by wprowadzić wszystkich zgromadzonych w atmosferę rywalizacji. Dziesięciu najlepszych uczestników turnieju wróciło do domów z ciekawymi nagrodami. Konkurs dla pozostałych gości zorganizowany przez Kinley Polska polegał na przygotowaniu w wirtualnym barze w jak najlepszym czasie drinka Moscow Mule.

Wielki Finał odbędzie się 17 października w Warszawie i zmierzą się z nim laureaci rozgrywek
w Gdańsku, Krakowie oraz Warszawie. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody tj. Laptopy VR Ready czy zestawy wirtualnej rzeczywistości.

Stock Prestige Bartender VR League

Aplikacja Bartender VR League zainspirowana grą barmańską „Bartender VR Simulator” została opracowana przez firmę VR Factory we współpracy z sześciokrotnym mistrzem świata barmanów, Tomaszem Małkiem.  Projekt ten został nagrodzony w tym roku na największej konferencji branżowej Game Developers Conference w San Francisco jako jedna z najbardziej innowacyjnych na świecie aplikacji wirtualnej rzeczywistości w kategorii „Trening – Edukacja”.

Więcej szczegółów na temat Stock Prestige Bartender VR League można znaleźć na stronie www.spbvrl.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj