Osoby, które poszukują odpowiedniego pokrycia dachowego, zwykle biorą pod uwagę wiele kryteriów. Jednym z istotniejszych nierzadko są koszty. Oprócz tego warto też uprzednio dowiedzieć się, czym się od siebie różnią rozważane materiały. Dzięki temu można liczyć na to, że konstrukcja będzie dobrze zabezpieczona przed działaniem niepożądanych czynników oraz tego, że będzie trwała i estetyczna. W dzisiejszym wpisie skupimy się na porównaniu dwóch popularnych pokryć, czyli na goncie bitumicznym i na papie. Czym się od siebie różnią i kiedy warto wybrać każde z nich?

Kiedy warto postawić na gonty bitumiczne?

Aby zdecydować, czy lepszym wyborem będzie inwestycja w papę, czy może w gonty bitumiczne, najpierw warto dowiedzieć się, czym charakteryzuje się każde z tych pokryć. Na początek skupimy się na gontach. Często zdarza się tak, że ten materiał do złudzenia przypomina dachówkę, co wpływa na jego walory estetyczne. Dzieje się tak, ponieważ produkt jest dostępny w wielu różnych kształtach. Ponadto w hurtowniach z pokryciami dachowymi znajdują się gonty w różnych kolorach.

To z kolei sprawia, że inwestując w nie, można nadać obiektowi wyjątkowego charakteru oraz stworzyć takie pokrycie dachowe, które będzie świetnie się komponowało z elewacją oraz stolarką okienną i drzwiową. Z uwagi na to, że jednym z ważniejszych kryteriów dla wielu inwestorów jest cena materiału, należy również wspomnieć o tym, że gonty bitumiczne są nieco droższe niż papa.

Co należy wiedzieć na temat papy?

Często zdarza się tak, że osoby, które planują wymianę albo położenia dachu poszukują jak najtańszych rozwiązań. Jeśli inwestycja w gonty bitumiczne okaże się za droga, warto zastanowić się nad kupnem papy dachowej. Warto o niej wiedzieć przede wszystkim, że składa się kilku różnych warstw. W praktyce oznacza to, że jest odporna na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, a do tego wyróżnia się trwałością, więc jest w stanie posłużyć przez długie lata.

Niezwykle istotnym aspektem może okazać się też ten, że papa jest odporna na rozciąganie i zgniatanie, więc nie ulegnie zniszczeniu pod wpływem działania wysokich albo niskich temperatur. Kryterium, które może zadecydować o wyborze gontów zamiast papy, jest estetyka. Papa bowiem nie pozwala na osiągnięcie tak satysfakcjonujących efektów wizualnych, jak te, z którymi mamy do czynienia w przypadku wcześniej omawianego materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj