Praca w Niemczech to dobre zarobki i szansa na stabilność finansową. Decydują się na nią zarówno osoby, które chcą potraktować ją jako pracę etatową, jak i te dorabiające np. do emerytury. Popularna stała się również opieka seniora. Wiąże się to z dużym zapotrzebowaniem na usługi opiekuńcze w Niemczech. Wśród zachodnich sąsiadów liczba seniorów wynosi już blisko 20 milionów. A niemieckie rodziny chętnie stawiają na opiekę domową, ponieważ stanowi ona formę indywidualnej troski. Dodatkowo zapewnia osobie starszej komfort przebywania we własnym domu. Jednak jak wybrać odpowiednie zlecenie? Dowiedz się, jak znaleźć i zdobyć dobrą pracę dla opiekunki osób starszych.

Kompetencje opiekunki seniora

Do podjęcia pracy potrzebna będzie znajomość języka. Nie musi być ona biegła. Wystarczy, że opiekunka osób starszych pozna go w stopniu komunikatywnym i będzie w stanie swobodnie porozumieć się z seniorem. Dzięki temu będzie mogła zrozumieć jego potrzeby i prośby. Jest to duży komfort dla osoby starszej i jej rodziny, jak i dla samej opiekunki. Do podjęcia pracy wymagane jest również doświadczenie. Nie pracowałaś wcześniej jako opiekunka? Nic straconego! Referencje od poprzednich rodzin są oczywiście wysoko cenione, ale nie są niezbędne do zdobycia zlecenia. Doświadczenie w opiece nie musi być profesjonalne. Wystarczy praktyka w opiece nad bliskimi, na przykład nad dziadkami lub rodzicami.

Rekrutacja do pracy w opiece

Zdecydowana większość opiekunek osób starszych decyduje się na wyjazd z agencją opiekuńczą. Profesjonalne firmy są gwarancją legalnej umowy i dobrych warunków pracy. Zanim jednak opiekunka dostanie pracę w opiece – musi przejść proces rekrutacji. Warto wybrać renomowaną firmę, która zajmuje się nie tylko rekrutacjami, ale również organizacją wyjazdów. Przykładem takiej firmy jest Veritas Opieka – jeden z wieloletnich liderów w branży opiekuńczej. Rekrutacja w firmie to proces, który ma na celu nie tylko sprawdzić kompetencje opiekunki. Ważne jest również dostosowanie oferty pracy do jej umiejętności i oczekiwań. W Veritas Opieka doświadczeni rekruterzy pomagają w doborze indywidualnie dopasowanego zlecenia.

Firma oferuje wysokie pensje – średnio 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo opiekunka ma zapewniony bezpłatny obustronny przejazd oraz pomoc przez cały okres trwania zlecenia. Opiekunka może korzystać z pomocy doświadczonego koordynatora, a także całodobowej infolinii. Istnieje również możliwość zaoszczędzenia środków na kosztach utrzymania. Na zleceniu nie musisz płacić za wyżywienie oraz zamieszkanie. Szukasz legalnej pracy w Niemczech? Sprawdź najnowsze oferty pracy w firmie Veritas Opieka: Praca opiekunka Niemcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj