Okap kuchenny sprawia, że wilgotne powietrze i nieprzyjemne zapachy z kuchni nie przenoszą się do innych pomieszczeń w obrębie domu lub mieszkania. Tradycyjne urządzenia coraz częściej ustępują miejsca nowoczesnym rozwiązaniom. Warto wiedzieć, jak działają dostępne na rynku okapy kuchenne.

Energooszczędność

Nowoczesne okapy kuchenne wykonane są z ekologicznych materiałów, które z łatwością można poddać procesowi recyklingu. W urządzeniach stosowane są innowacyjne technologie oraz najnowsze rozwiązania techniczne. Dzięki temu okapy kuchenne działają w sposób wydajny i ekonomiczny. Nowoczesne urządzenia charakteryzują się wysoką klasą energooszczędności (A,B), wpływającą na stosunkowo niewielki zużycie prądu elektrycznego, dodatkowo minimalizowane dzięki zastosowaniu nich oświetlenia LED. Nowoczesne okapy kuchenne odznaczają się ponadto cichą pracą. Na I biegu urządzenia generują dźwięk o niskim natężeniu, nieprzekraczającym 50 decybeli.

Typy okapów

Istnieje kilka rodzajów urządzeń pochłaniających nieprzyjemne zapachy w kuchni. Najbardziej popularne wśród nich są okapy:

  • kominowe,
  • podszafkowe,
  • teleskopowe,
  • wyspowe,
  • blatowe,
  • przyścienne.

Model kominowy montuje się zazwyczaj tuż nad kuchenką, przy górnej linii półek. Produkt musi mieć również dostęp do wyciągu wentylacyjnego. Przyścienne urządzenia mają różnorodne rozmiary. Okap kominowy 60 cm jest uniwersalnym rozwiązaniem, które sprawdzi się nawet w niewielkim pomieszczeniu. Duży wybór różnego typu modeli w tym rozmiarze można znaleźć na stronie internetowej E-okapy.pl. Warto zamontować w swojej kuchni urządzenie z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w wydajne filtry, które dzięki temu będzie pracować cicho, ale skutecznie.

Nowoczesne okapy kuchenne charakteryzują się dużą wydajnością oraz oszczędnością energii. Niskie natężenie dźwięku pracy gwarantuje komfort ich użytkowania. Urządzenia odznaczają się również oryginalnym i atrakcyjnym wyglądem. Przy wyborze odpowiedniego okapu do swojej kuchni warto zatem wziąć pod uwagę parametry techniczne urządzenia oraz jego estetykę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj