Na co zwrócić uwagę wybierając mikser kuchenny?

Przygotowywanie posiłków nigdy nie było tak łatwe i szybkie, jak teraz. Niemal w każdej kuchni znajdują się urządzenia, dzięki którym przyrządzenie pysznego ciasta lub idealnie gładkiej zupy krem jest banalnie proste. Jednym z urządzeń, bez których nie może obejść się żaden pasjonat kulinarnych przygód jest mikser. Wybierając spośród wielu ofert warto zwrócić uwagę na pewne cechy mikserów, które mogą okazać się istotne podczas jego użytkowania.

Mikser bez misy czy z misą?

Istotną kwestią w wyborze któregoś z tych modeli są ich gabaryty. Mikser bez misy jest niewielki i poręczny, można go z łatwością przenosić i manipulować nim podczas miksowania. Nie posiada misy, co w niektórych okolicznościach jest bardziej praktyczne, ponieważ może być stosowany bezpośrednio do miksowania produktów w garnku lub innym naczyniu. Miksery z misą obrotową są bardziej stacjonarne, jednak nie wymagają ręcznego miksowania. Wystarczy ustawić wybrane parametry i składniki mieszane są bez naszej pomocy.

Dodatkowe zastosowania

Wybierając mikser kuchenny warto postawić na wszechstronność urządzenia. Ilość dodatkowych końcówek stwarza więcej możliwości jego wykorzystania. Warto zastanowić się, czy mikser będzie stosowany wyłącznie do przyrządzania ciasta, czy również wyrabiania chleba. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, wybrać można specjalne nasadki do miksera, które umożliwiają krojenie i tarcie warzyw oraz innych produktów.

Moc, prędkość, głośność pracy

Moc przekłada się na szybsze, lepsze i dokładniejsze miksowanie. Nie ma jednak wpływu na poziom hałasu, jaki generuje sprzęt. Warto wybierać urządzenia o nieco większej mocy. Mają nie tylko lepszą jakość, co przekłada się na skuteczniejszą pracę, mogą być stosowane do wielu różnych czynności. Miksery o mniejszej mocy są ekonomiczne, ale jakość ich pracy znacznie ogranicza w kuchni, ponieważ może być wykorzystywana do prostych czynności, takich jak mieszanie miękkich składników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj