Jeżeli należysz do fanów podróżowania, na pewno chociaż raz w życiu znalazłeś się przed trudnym wyborem związanym z kupnem odpowiedniego plecaka. Swój moment miały w związku z tym popularne saszetki, ale ich zastosowanie spełnia się jedynie na krótkich trasach. W miejscach, w których potrzebujesz kilku konkretnych przedmiotów takich jak termos, kompas, mapa czy namiot, plecak sportowy nie ma konkurencji. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu tak, aby służył nam długi czas? Zapraszamy do lektury.

Po pierwsze: pojemność

Pojemność naszego plecaka to pierwsza, podstawowa i najważniejsza cecha. Tylko na jej podstawie możemy zrezygnować z danej części asortymentu i skupić na produktach, które zapewnią miejsce dla naszych przyborów. Jeżeli jesteś fanem krótkich wycieczek rowerowych lub pieszych, warto postawić na mniejszy rozmiar plecaka o pojemności 20-30 litrów. Produkt nie sprawdzi się jednak na dłuższych dystansach. W przypadku dalekich podróży wybierz plecak o pojemności 30-40 litrów, w którym bez problemu zmieścisz kurtkę, przekąski czy termos. Największe modele zaczynające się od 60 litrów, posiadają zazwyczaj dodatkowe kieszenie i są przystosowane do największych wypraw.

Jakość i budowa plecaka

Drugą równie istotną kwestią w kontekście zakupu idealnego plecaka jest jakość materiałów, z których został uszyty oraz jego budowa. Najmniejsze modele charakteryzują się najczęściej niską ceną i prostą konstrukcją. Im większy plecak sportowy, tym więcej elementów budowy należy sprawdzić. Regulowane, piankowe ramiona zapobiegną otarciom i kontuzjom, natomiast pas biodrowy odciąży nasze plecy. Jeżeli decydujesz się na kupno większego modelu, zapytaj sprzedawcy, czy plecak jest wodoodporny. Sytuacja, w której musisz korzystać z przemoczonych rzeczy, może popsuć cały wyjazd lub wycieczkę. Zwłaszcza jeżeli wśród nich znajdzie się aparat fotograficzny lub inny cenny sprzęt.

Oprócz kwestii wizualnych i technicznych, przed zakupem plecaka warto sprawdzić również jakość i sposób mocowania szwów, odporność materiału na zniszczenia i zabrudzenia, oraz osobne kieszenie na portfel i dokumenty. Na szlaku może przytrafić się sytuacja, w której będziemy zmuszeni szybko sprawdzić punkty na mapie lub okazać na przykład dowód osobisty. Szukanie tych elementów wśród innych rzeczy może zająć godziny. Dzięki dodatkowej kieszeni wszystkie niezbędne akcesoria będziesz miał zawsze w zasięgu ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj