Jak błyskawicznie, efektownie oraz relatywnie małym nakładem zmienić design sypialni? Czym wzbogacić surową kompozycję salonu? Wszystkim, jacy stają przed analogicznymi problemami, proponujemy spróbować zmienić mieszkanie za pomocą wielkich poduszek ozdobnych. Owe, wydawałoby się, niepozorne akcesoria mogą sprawić, iż wnętrza stają się niezwykle przyjemne, klimatyczne czy zyskują nowi, elegancki design.

Jak wybrać poduszki ozdobne oraz gdzie je umieścić?

Poduszki ozdobne mają niezwykle duży wachlarz możliwości jeśli chodzi o ich umieszczenie. By stały się doskonałym wykończeniem pomieszczenia nie zawsze muszą one leżeć na sofie, jednak powszechnie tak się oczywiście dzieje. I dobrze, ponieważ normalna surowa kanapa, dzięki świetnym wygodnym poduszkom, może stać się miejscem, z jakiego nie będziemy chcieli schodzić.

Poduszki dekoracyjne, inaczej kolorystyczna układanka

Od koloru to wszystko się rozpoczyna. Mechanizm stylizacji sofy lub łóżka przy pomocy poduszek dekoracyjnych rozpocznij od określenia gamy kolorystycznej. Zasadą jest tutaj barwa kanapy lub narzuty na łóżko, ścian i pozostałych składników wyglądu przeważających kolorystycznie we wnętrzu – to do nich będziesz wybierać barwy poduszek i poszewek ozdobnych, by osiągnąć doskonałe połączenie. Należałoby zaszaleć oraz dobrać na przykład poduszki fioletowe, które nadadzą stylu każdemu pomieszczeniu.

Możemy zaszaleć

Nigdzie nie jest powiedziane, iż poduszki dekoracyjne, jakie będą ułożone na naszej sofie, muszą mieć tenże sam rozmiar, odcień, kształt oraz być zrobione z tego samego produktu. Możemy tu trochę zaszaleć oraz dobrać część poduszek większych, część mniejszych. Możemy połączyć ze sobą poduszki koliste, kwadratowe, prostokątne, jak również takie o nieregularnych rozmiarach. Co więcej, możemy zakupić je w różnorodnych odcieniach, to też sprawi, iż nasza sofa będzie się efektownie prezentowała. Możemy zaszaleć oraz dobrać poduszki czerwone, jakie idealnie będą pasować do kanapy w różnych kolorach.

Ile poduszek jest odpowiednich do sypialni?

Odpowiedni numer nie istnieje. Wszystko zależy od wielkości wnętrza, mebli oraz akcesoriów. Gdy pragniesz, by Twoje łóżko wyglądało jak drogi hotel, prócz tradycyjnych dwóch wielkich poduszek na łóżku powinny znajdować się również trzy w tradycyjnym kształcie. Kolejnym oraz także dobrym wariantem są dwa koliste czy cylindryczne. Istotne jest to, by nie przesadzać z ilością. Dużo zależy od koloru, ponieważ jeżeli mamy na przykład poduszki pomarańczowe, to powinniśmy mieć maksymalnie dwie, aby taki intensywny kolor nas nie przytłaczał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj