Nie wszyscy właściciele domów jednorodzinnych zdają sobie sprawę, że nie są skazani na dotychczasowego sprzedawcę gazu ziemnego. Istnieje przynajmniej kilka powodów, dla których zmiana może być naprawdę opłacalna. Oto najważniejsze spośród nich!

Zbyt wysoka cena i opłata handlowa

Ze względu na długi sezon grzewczy w naszej szerokości geograficznej opłaty za gaz stanowią w chłodniejszych miesiącach bardzo pokaźną część domowego budżetu. Jeśli budynek ogrzewany jest przy pomocy tego paliwa, nawet stosunkowo niewielka różnica w cenie 1 kWh, może w perspektywie kilku miesięcy, a tym bardziej lat przyczynić się do wymiernych oszczędności. A przecież sprzedawcy do rachunku za gaz doliczają także opłatę handlową, której wysokość może mieć spore znaczenie dla tego, jaką kwotę ostatecznie będzie musiał zapłacić klient. Jeśli uważasz, że twoje rachunki są zbyt wysokie, rozważ zmianę sprzedawcy.

Niekorzystna długość umowy

Drugim ważnym parametrem umowy dotyczącej dostaw gazu ziemnego jest oczywiście jej długość. Chociaż w przypadku większości usług (np. abonamentu telefonicznego, subskrypcji portalu czy pisma) konsumenci płacą za nie mniej, gdy zobowiązują się do dłuższej współpracy, sytuacja w branży gazowniczej wygląda trochę inaczej. Dłuższa umowa wiąże się z nieco wyższymi opłatami za 1 kWh. Trend nie jest przypadkowy. Klient podpisując umowę na dłuższy czas, chroni w ten sposób swój budżet przed potencjalnymi podwyżkami cen gazu. Innymi słowy, za stosunkowo niewielką dopłatą ogranicza ryzyko dużego i niespodziewanego wzrostu ceny gazu.

Duża konkurencja na lokalnym rynku

Kolejny powód, dla którego warto rozważyć zmianę sprzedawcy gazu ziemnego, to konkurencja panujące na rynku. Ze względu na nią, sprzedawcy paliwa dość chętnie modyfikują swoje oferty na korzystniejsze dla odbiorców. Warto zatem trzymać rękę na pulsie i w odpowiednim momencie podpisać korzystną umowę z nowym dostawcą.

Zmiana opłacalna w każdym momencie – minimum formalności

Gra jest warta świeczki również dlatego, że zmiana sprzedawcy gazu jest niezwykle prostą procedurą, która może odbyć się online. Nawet wymiana gazomierza nie jest konieczna, ponieważ należy on do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, a nie sprzedawcy. Więcej informacji na temat procedury zmiany sprzedawcy gazu można znaleźć pod adresem https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj