Obecnie w sklepach z zabawkami znajduje się bardzo dużo rodzajów zabawek dla dzieci. Poszczególne modele danych rodzajów zabawek różnią się co prawda między sobą kolorystyką czy estetyką wykonania, jednak sposób ich użytkowania w zasadzie pozostaje bez zmian i współczesne dzieci często tak naprawdę bawią się podobnymi zabawkami jak np. ich rodzice. Od wielu już dziesięcioleci podstawowe rodzaje ulubionych zabawek dziewczynek i chłopców pozostają więc takie same. Różnią się tylko wybierane przez producentów zabawek ich motywy. W takim razie, jakie są ulubione rodzaje zabawek małych dziewczynek, a jakie są ulubione zabawki małych chłopców?

Jakie są ulubione rodzaje zabawek dla dziewczynek?

Pomimo pojawiania się w sklepach mnóstwa nowych rodzajów zabawek, cały czas ulubionym rodzajem zabawek każdej małej dziewczynki są oczywiście lalki. Nieprzerwanie od lat największą popularnością cieszą się oczywiście lalki Barbie, które jeszcze 30 lat w Polsce były praktycznie niedostępne i dziewczynki miały okazje je zobaczyć i się nimi bawić w zasadzie jedynie wtedy, gdy ktoś przywiózł im taką zabawkę w prezencie z Zachodu. Teraz oczywiście już takich problemów nie ma i lalki Barbie są bardzo dobrze dostępne. Jest jednak także wiele innych możliwości.

Bardzo dużą popularnością wśród dzieci cieszą się np. lalki Baby Born. Ich popularność bierze się stąd, że jeszcze bardziej dają dziewczynkom możliwość zabawy w dorosłe kobiety. Baby Born to rodzaj interaktywnej zabawki, która przypomina małe dziecko. Podobnie jak w przypadku Barbie, dziewczynka może swoją lalkę przebierać, ale nie tylko. Może ją także karmić, przewijać i się nią opiekować. Baby Born wydaje z siebie odgłosy zadowolenia lub tego, że jest jej z jakiegoś powodu źle.

Dużą popularnością wśród dziewczynek cieszą się też lalki L.O.L. Surprise. W tym przypadku najciekawsze dla dziecka jest to, że kupując lub dostając zabawkę, tak naprawdę nie wiadomo, co dokładnie znajduje się w środku. L.O.L. Surprise to kilkuwarstwowa kula. Otwierając każdą po kolei, dziecko odkrywa nowe akcesoria i wskazówki dotyczące tego, jaka dokładnie lalka znajdzie się na końcu.

Według prowadzonych badań, lalki to jednak nie są jedyne zabawki, którymi lubią się bawić dziewczynki. Wiele z nich bardzo lubi również układać puzzle, grać w gry planszowe oraz czytać lub przynajmniej oglądać książeczki.

Ulubione rodzaje zabawek dla chłopców

Nieco inne są ulubione zabawki chłopców. W większości przypadków chłopcy uwielbiają się bawić klockami, samochodami oraz pociągami. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale według wielu psychologów dziecięcych, chłopcy dużo częściej niż dziewczynki uwielbiają konstruować nowe rzeczy, przekształcać je lub przebudowywać. Najwięcej frajdy dzieciom sprawiają więc klocki, przede wszystkim klocki LEGO. Zabawa nimi jest dla chłopców tym bardziej atrakcyjna, że obecnie duńska firma ma w swoim katalogu mnóstwo zestawów klocków, które powstały na wzór ulubionych komiksów oraz filmów i seriali. Szczególnie dużą popularnością wśród najmłodszych cieszą się obecnie zestawy klocków LEGO Ninjago, które powstały na wzór popularnego animowanego serialu dla dzieci.

Jak dodaje nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego z zabawkami Kraina Zabawy: Klocki LEGO to nie jest jedyny rodzaj kochanych przez każdego małego chłopca zabawek. Większość maluchów uwielbia także się bawić samochodami, samolotami lub pociągami. Każde małe dziecko uważnie ogląda świat wokół siebie. Widziane na ulicach i w telewizji samochody i inne pojazdy wzbudzają duże zainteresowanie zwłaszcza u chłopców. To właśnie dlatego uwielbiają oni się bawić resorówkami oraz innymi modelami aut.

Marzeniem większości małych chłopców jest również kolejka elektryczna. W tym przypadku oprócz fascynacji szybkością liczy się jednak wspominana wcześniej chęć konstruowania nowych rzeczy. Podczas zabawy kolejką trzeba bowiem nie tylko skompletować pociąg, ale także poprowadzić tory. Ciekawą alternatywą mogą być też tory samochodowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj