Na rynku do wyboru mamy komputery stacjonarne różnych producentów.

Wybranie takiego, który najlepiej spełni nasze oczekiwania może okazać się więc bardzo trudne. Na zakupach trzeba zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale także na kilka innych, bardzo ważnych parametrów.

Co jest ważne przy wybieraniu stacjonarnego komputera?

Komputery stacjonarne HP cieszą się dużą popularnością w naszym kraju. Bez względu na to, czy kupujemy komputer marki HP, czy innej firmy powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, jaki procesor został użyty przez producenta. Jest on najważniejszym elementem każdego komputera, można go porównać do serca w ludzkim organizmie. Od zastosowanego procesora zależy, jak szybko komputer będzie mógł realizować poszczególne operacje. Niemal standardem są dzisiaj komputery z ośmiordzeniowym procesorem. Coraz więcej jest jednak komputerów z osiemnastordzeniowymi procesorami. Wybierając komputer stacjonarny należy też pamiętać o tym, do czego będzie przede wszystkim wykorzystywany. Jeśli ma to być komputer gamingowy, to bardzo ważnym komponentem jest karta graficzna. Karta graficzna ma duże znaczenie także w przypadku komputera dla osoby, która pracuje jako grafik. Wśród kart graficznych wiele jest dzisiaj takich, które zostały specjalnie opracowane z myślą o obsłudze zaawansowanych programów graficznych czy gier. Kolejny parametr to ilość pamięci RAM. 8 GB RAM to wartość, która sprawdza się, gdy szukamy komputera do prac biurowych, nauki, do gier. Oczywiście 8GB to minimum, pamięci może być znacznie więcej. Ważnym komponentem jest również płyta główna. Powinna ona być oczywiście kompatybilna ze wszystkimi pozostałymi elementami naszego komputera. Nie możemy zapomnieć także o systemie operacyjnym.

Jaką myszkę kupić?

Kiedy już zdecydujemy, jakiego komputera potrzebujemy, powinniśmy jeszcze pomyśleć o zakupie myszki. Bardzo dobrze sprawdza się myszka Logitech M185. To niezawodnie działająca, wysokiej jakości myszka bezprzewodowa. Plusem tego rozwiązania jest między innymi w łączności nie ma żadnych zakłóceń. Pojemna bateria sprawia, że bez żadnych problemów z myszki będziemy mogli korzystać przez 12 miesięcy. Warto wiedzieć, że bezprzewodowa myszka Logitech M185 doskonale sprawdza się także z komputerami przenośnymi. Myszka współpracuje z najbardziej popularnymi programami operacyjnymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj