Jak wybrać używane wózki widłowe?

Używane wózki widłowe to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą zaoszczędzić środki finansowe, związane z kosztownym zakupem nowych wózków widłowych. Dzięki nim można tanio nabyć odpowiednią flotę pojazdów, konieczną do skutecznego rozładunku, transportowania oraz magazynowania towarów. Czytaj dalej i sprawdź, jak wybrać używane wózki widłowe.

Wózki widłowe używane, o ile są w dobrym stanie, mogą przez wiele lat służyć swoim właścicielom. Używane wózki widłowe znajdują się w ofercie firm zajmującym się handlem tego rodzaju pojazdów, a także samych producentów pojazdów.

 

Używane wózki widłowe – jak wybrać konkretny model?

Bogata oferta używanych wózków widłowych sprawia, że przedsiębiorcy poszukujący tego rodzaju wózków widłowych mogą bez trudu przebierać w poszczególnych modelach pojazdu, które będą dopasowane do ich potrzeb. Na rynku można znaleźć używane wózki widłowe o napędzie spalinowym (z silnikami diesla, lub silnikami benzynowymi z instalacją LPG), jak również wózki widłowe z instalacją hybrydową oraz wózki widłowy o napędzie elektrycznym.

Ponadto, producenci wózków widłowych, którzy zajmują się również sprzedażą używanych wózków widłowych, mają w swojej ofercie kompaktowe i zwrotne pojazdy o niewielkich rozmiarach i stosunkowo niskiej nośności (np. wózki widłowe o maksymalnej nośności do 2 ton), jak również sporych rozmiarów pojazdy, które są w stanie komfortowo przetransportować towary o masie przekraczającej nawet kilkanaście ton.

Używane wózki widłowe – co trzeba wiedzieć przed zakupem?

Warto wiedzieć, że cena zakupu używanego wózka widłowego jest związana przede wszystkim z jego stanem technicznym, jak również datą produkcji oraz liczbą przepracowanych motogodzin. Im bardziej sfatygowany pojazd, tym jego cena będzie niższa, niestety bardzo często jest to jedynie pozorna oszczędność. Stare i wysłużone wózki widłowe, wyróżniają niską żywotnością i bardzo wysoką awaryjnością, co może spowodować wiele problemów w codziennej pracy.

Większość ekspertów poleca zakup używanych wózków widłowych w bardzo dobry stanie, np. kilkuletnich. Tego typu pojazdy niewiele różnią się od modeli nowych pod względem zużycia, za to oba typy wózków widłowych dzieli przepaść cenowa. Używany wózek widłowe w dobrym stanie, można nabyć za ceną o kilkadziesiąt procent mniejszą niż nowy wózek widłowy o podobnych parametrach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj