Chcesz aby Twoje ubrania zawsze były czyste i pachnące? Kluczowe jest zatem dobranie odpowiednich środków piorących. W tym artykule podpowiadamy jak wybrać dobry proszek do prania.

Pranie ubrań to nieodzowna czynność w każdym gospodarstwie domowym; odbywa się ona z częstotliwością uzależnioną od okoliczności, ale w większości przypadków, drobne przepierki wykonywane są codziennie.

Proszek do prania

Do roku 1907 ubrania były prane w dostępnych na owe czasy środkach – najczęściej używano rozpuszczonego mydła oraz dodatków wspomagających, mających na celu usunięcie plam różnego pochodzenia czy wybielenie określonych sztuk odzieży.

Na początku dwudziestego wieku, chemicy z firmy Henkel dokonali rewolucyjnego – jak na owe czasy – połączenia krzemianu sodu z nadboranem sodu, wydzielającym podczas wysokiej temperatury tlen. Dzięki temu procesowi, wybielanie bielizny następowało o wiele szybciej oraz w sposób delikatny dla materiału. W taki oto sposób powstał pierwszy detergent o nazwie Persil, którego działanie podbiło rynek detaliczny.

Proszek do prania Persil

Spośród wielu marek proszków do prania firma Henkel stworzyła produkt, który dzięki swojej sile zawartych w nim składników oraz niepowtarzalnych dodatkach zapachowych jest najchętniej kupowanym detergentem do prania.

Proszek Persil jest innowacyjnym produktem. Skomponowany został ze starannie dobranych składników aktywnych, pozwalających na dokładne usunięcie nawet najbardziej trudnych do zlikwidowania plam różnego pochodzenia. Składniki proszku wnikają w głąb włókien, co gwarantuje działanie cząsteczek detergentu od wewnątrz na zewnątrz, a co za tym idzie, niejako wypychanie zanieczyszczeń. Proszek do prania Persil występuje w różnych odmianach; może być stosowany do tkanin delikatnych, ciemnych, jasnych, białych i kolorowych. Każdy z rodzajów proszku zawiera zestaw cząsteczek powierzchniowo czynnych oddziałujących na zabrudzenia z jednoczesną ochroną kolorów czy delikatnych włókien. Dodatek zapachowy jest bardzo trwały, świeży i przyjemny dla otoczenia.

Firma Henkel, producent proszku do prania Persil dba również o środowisko – fosforany obecne w większości proszków do prania zostały zastąpione zamiennikiem biodegradowalnym.

Od kilkunastu lat proszek Persil występuje pod różnymi postaciami – zamiast proszku stworzono skoncentrowane granulki lub sprasowane tabletki, które umieszcza się w szufladce pralki w komorze dozującej. Spływająca woda rozpuszcza tabletkę, transportując ją do bębna urządzenia.

Dla osób o wrażliwej skórze polecany jest proszek do prania Persil Sensitive – jego skład zawiera równie silne składniki co inne rodzaje proszku, ale dodatkowo są one łagodne dla skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj