Wysokość potencjalnych składek OC Cię przeraża, a nie masz wiedzy z zakresu ubezpieczeń komunikacyjnych? Przychodzimy z pomocą! Dowiedz się, czy polisy OC proponowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe różnią się między sobą tylko ceną i gdzie szukać najkorzystniejszej oferty!

Zakres polisy OC

Ubezpieczenie OC jest jedyną obowiązkową w Polsce polisą komunikacyjną. Każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do jego ubezpieczenia najpóźniej w dniu rejestracji, a za brak ważnego OC grożą kary liczone w tysiącach złotych, uzależnione od wysokości minimalnego wynagrodzenia. Zakres ubezpieczenia jest regulowany ustawowo. Z kolei suma gwarancyjna zawsze wynosi równowartość 5 210 000 euro w przypadku szkód na osobach oraz 1 050 000 euro, jeśli chodzi o szkody na mieniu.

Działające na polskim rynku towarzystwa ubezpieczeniowe proponują polisy w bardzo zróżnicowanych cenach, nawet jeśli pominiemy kluczowe czynniki, takie jak zniżki za bezszkodową jazdę, charakterystykę pojazdu oraz wiek i doświadczenie kierowcy. Czy wszystkie oferty są identyczne?

Ubezpieczenia nie różnią się tylko ceną

Jeśli chodzi o zakres polisy, rzeczywiście jest on niezależny od towarzystwa ubezpieczeniowego, podobnie jak wspomniana już suma gwarancyjna. Jednak cena nie jest jedynym kryterium, jakim należy się kierować przy wyborze ubezpieczenia OC. Klienci w ramach podobnej składki mogą bowiem w poszczególnych towarzystwach liczyć na dodatkowe benefity. Zaliczają się do nich między innymi podstawowy pakiet Assistance, ubezpieczenie opon lub darmowa zielona karta, która powinna zainteresować osoby podróżujące za granicę poza obszar Unii Europejskiej i kilku innych krajów, gdzie polskie OC jest honorowane.

Bezpośrednia likwidacja szkód

Bardzo ciekawą i zyskującą na popularności opcją jest bezpośrednia likwidacja szkód oferowana przez niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe. Usługa polega na tym, że w przypadku kolizji, której klient nie jest sprawcą, odszkodowanie wypłacane jest przez jego towarzystwo ubezpieczeniowe. W praktyce może to znacznie przyspieszyć likwidacją szkody, zwłaszcza jeśli jest ona bezsporna. Rozliczenie odbywa się natomiast bezpośrednio między towarzystwami ubezpieczeniowymi bez udziału klienta.

Szerokie spektrum ofert

W jaki sposób znaleźć ubezpieczenie OC, które będzie jednocześnie tanie, a dodatkowo wzbogacone o interesujące Cię rozszerzenia? Nic prostszego! Porównaj jak największą liczbę ofert proponowanych przez wiodące towarzystwa ubezpieczeniowe. Z pomocą przychodzi kalkulator ubezpieczenia OC KioskPolis. Po wypełnieniu krótkiego formularza zapoznasz się z propozycjami sprawdzonych towarzystw ubezpieczeniowych, które można z pozycji kalkulatora czytelnie porównać. W ten sposób oszczędzisz czas, którego wymagałyby bezpośrednie spotkania z ubezpieczycielami lub wizyta u tradycyjnego pośrednika.

Taniej w pakiecie i przez internet

Warto pamiętać, że wybrane ubezpieczenie OC można wygodnie wykupić przez internet bez wychodzenia z domu, a polisa zostanie natychmiast wysłana na wskazany adres mailowy. Taka metoda zakupu jest zazwyczaj tańsza. Poza tym, analiza dokonana za sprawą porównywarki KioskPolis wykazuje, że za niewielką dopłatą zyskasz ubezpieczenie NNW, pakiet Assistance, a za nieco większą – Autocasco.

Kupowanie ubezpieczeń komunikacyjnych przez internet i w pakiecie naprawdę się opłaca!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj