Prowadzenie własnej firmy wymaga umiejętności zaspokajania podstawowych potrzeb pracowników i klientów, ale też szukania oszczędności wszędzie tam, gdzie to możliwe. W ostatnich latach absolutnym standardem stało się posiadanie w widocznych miejscach dystrybutorów z woda źródlaną. To nie tylko miły gest w stronę osób przebywających w siedzibie firmy, ale również oznaka troski o dobro innych i wizerunkowy strzał w dziesiątkę. Czy jednak takie rozwiązanie może być ekonomiczne dla firmy?

Dystrybutory wody – od czego warto zacząć?

Jeśli sam lubisz przebywać w miejscach, w których na gości i pracowników czeka zawsze elegancki dystrybutor wody, może warto wprowadzić takie rozwiązanie również w swoim przedsiębiorstwie? W przypadku biznesów zawsze najważniejszym elementem, nawet najmniejszej inwestycji, jest policzenie kosztów. Jeśli samodzielnie nie jesteś w stanie oszacować, jakie byłoby miesięczne zużycie wody źródlanej, możesz poprosić o przeprowadzenie takiej kalkulacji bezpośrednio u dystrybutora wody, z oferty którego masz zamiar skorzystać.

Po drugie, niezbędne jest wybranie także samej oferty – chociaż ostatecznie oferty poszczególnych dostawców nie będą się zbytnio różnić między sobą, dla uspokojenia umysłu warto przejrzeć przynajmniej kilka propozycji oraz wysłać zapytania ofertowe w przypadku większego zapotrzebowania zarówno na samą wodę, jak i dystrybutory oraz akcesoria. Coraz częściej dystrybutory wody to nie tylko zimne, ale także ciepłe napoje oraz niezbędne urządzenia do ich przygotowywania. Decydując się dodatkowo na taką opcję, zwykle można liczyć na upusty. Nie trzeba również martwić się czyszczeniem czy wymianą filtrów oraz dokładaniem brakujących saszetek czy łyżeczek – serwis samodzielnie dba o wynajmowane przedsiębiorcom sprzęty.

Dystrybutory wody dla zabieganych

Skorzystanie z oferty na dystrybucję wody nie jest niczym skomplikowanym – wystarczy dosłownie jeden telefon, aby zapewnić sobie ciągłość dostaw oraz serwisowanie samego dystrybutora. Do wyboru są też przynajmniej dwie pojemności butli wody, dopasowywane w zależności od zapotrzebowania, zużycia oraz ilości wolnego miejsca – w wersjach około 11 l oraz niespełna 19 l. O samych, regularnych dostawach nie trzeba w ogóle pamiętać – tę kwestię bierze na swoje barki w całości firma gwarantująca dostawy.

W tym miejscu zaczyna się prawdziwy powód oszczędności. O ile koszt dystrybuowanej w większych ilościach i pojemniejszych baniakach wody wychodzi analogicznie do wody źródlanej pakowanej do 1,5 litrowych butelek, to w przypadku dostaw na miejsce odpada główny koszt – koszt transportu. Ponadto nie trzeba obawiać się, że nagle ze względu na niedbalstwo zabraknie podstawowego elementu w firmie. Dystrybutory wody uzupełniają niedobór zgodnie z wyliczanymi szacunkami na początku umowy. W razie konieczności oczywiście braki uzupełniane są również na życzenie.

Co ciekawe, z przypadku spotkań biznesowych konieczne jest zapewnienie wody butelkowanej o mniejszych pojemnościach – 0,5 l, którą także jest w stanie dostarczyć dystrybutor baniaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj