Jak dbać o włosy, by były piękne, lśniące i gęste? To pytanie wciąż zadają sobie kobiety na całym świecie. Mimo tego, że na rynku wciąż pojawiają się coraz to nowe preparaty i kosmetyki do włosów, a ich producenci obiecują niespotykane efekty – często wychodzi na to, że nic one z naszymi włosami nie robią. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to, jak dbać o włosy. Każda z nas ma inny typ włosa, dlatego wymagają one innego traktowania i właściwej pielęgnacji. Dbanie o włosy jest ściśle związane z porą roku i powinno być uzależnione od działania szkodliwych czynników zewnętrznych. Bardzo duże znaczenie w pielęgnacji włosów ma również ich farbowanie oraz codzienna stylizacja, a także kosmetyki, które stosujemy.

Właściwa pielęgnacja kluczem do sukcesu

Suche włosy pojawiają się na skutek częstego suszenia i prostowania. Codzienne modelowanie sprawia, że włosy stają się bardziej podatne na mechaniczne uszkodzenia, są suche i brak im blasku oraz witalności. Najważniejszym krokiem w pielęgnacji suchych włosów jest wybór odpowiedniego szamponu i odżywki.

Produkty do suchych włosów powinny posiadać przede wszystkim właściwości nawilżające. Właściwa maska może odżywić włosy. By zintensyfikować jej działanie należy nałożyć na mokrą głowę ręcznik. Ciepło, które się wówczas będzie wytwarzać spowoduje, że łuski zaczną się otwierać. Dzięki temu produkt może dogłębnie wniknąć we włosy. Włosy suche należy również suszyć chłodnym powietrzem. Unikajmy nadmiernego nasłonecznienia oraz solarium. Fryzjerzy odradzają również w tym przypadku stosowania lokówek i prostownicy do stylizacji włosów.

Kolejnym typem włosa są te przetłuszczające się. Te również wymagają specjalnej pielęgnacji. Ponieważ ich cechą charakterystyczną jest to, że szybko tracą one świeży wygląd i przetłuszczają się. Włosy tego typu przyciągają kurz i zanieczyszczenia, dlatego dobrym patentem jest płukanie ich wodą z dodatkiem cytryny. Właściwości, które ma ten owoc sprawiają, że gruczoły łojowe zostają ściągnięte, dzięki czemu zapobiega to powstawaniu łupieżu. Pielęgnacja włosów przetłuszczających się jest trochę skomplikowana. Wymaga stosowania jednocześnie kosmetyków lekkich i takich, które nie obciążają włosów oraz nadają im efekt puszystości. W tym przypadku specjaliści odradzają natomiast stosowanie odżywek bez spłukiwania.

Pielęgnacja włosów – najwyższej jakości kosmetyki i profesjonalne urządzenia

W pielęgnacji włosów ważne jest również to, by przed stylizacją stosować kosmetyki, które ochronią włosy przed wysoką temperaturą i nie będą powodować ich przesuszenia. Warto również skupić się na urządzeniach. Niech będą one w pełni profesjonalne i bezpieczne dla włosów, również dla tych delikatnych. Wybierzmy więc urządzenia takie jak automatyczna lokówka, szczotka jonizująca czy golarka męska. Wszystkie znajdziemy w profesjonalnym sklepie online. Jakość zarówno kosmetyków, jak i urządzeń do włosów jest ważna, dlatego warto stawiać jedynie na sprawdzone marki i znanych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj