Nasz dom powinien być dla nas oazą i miejscem, do którego zawsze z przyjemnością będziemy wracać. Dlatego ważne jest, aby dbać o wnętrze naszego domu i wszystkie jego elementy. Jednym z nich, który jest najbardziej stałą rzeczą, jaką posiadamy, jest podłoga. Warto zastanowić się nad tym, jak o nią zadbać, aby pozostawała w stanie świetności przez wiele lat.

Co możesz zrobić, aby zapobiec zniszczeniom podłogi?

Zapobieganie to skuteczna metoda w przypadku dbałości o podłogę. Jest to prosty sposób, który pozwoli ci zachować podłoże w stanie początkowym. Zacznij od tak drobnych czynności, jak zabezpieczenie spodów mebli filcowymi podkładkami, które pozwolą zapobiec wszelkim zarysowaniom, związanym z przesuwaniem ich po podłodze. Kolejnym krokiem będzie odpowiedni dobór obuwia, w którym przemieszczasz się po swoim domu, ponieważ piasek, który pozostanie na ich podeszwie, również może przyczynić się do zarysowań. Przeciwdziałać może temu także wycieraczka, którą umieścisz przy wejściu do domu i przy wejściu z balkonu. Dzięki nim pozbędziesz się przyczepionych od obuwia drobinek, które trą o podłoże.

Jak sprzątać, aby skutecznie pielęgnować podłogę?

W dbaniu o podłogę bardzo ważna jest systematyczność, która dotyczy sprzątania, ponieważ zasada jest prosta – im szybciej usuniesz plamę lub brud, tym większe są szanse, że nie zostanie po nich żaden ślad. Nie wolno zapomnieć o odpowiednim dobraniu szczotki do odkurzacza, która nie zarysuje podłogi i pozwoli na dokładne sprzątnięcie. Równie ważny jest zakup sprzętu do mycia podłogi na mokro. Takiego, jakim jest na przykład Leifheit mop, który ułatwi ci usunięcie brudu i plam, dzięki swojej końcówce myjącej do mopa Clean Twist M. Myjąc podłogę, na którą składają się drewniane panele, musisz uważać, aby nie użyć zbyt dużej ilości wody, która powoduje charakterystyczne wybrzuszenia.Możesz temu zapobiec używając Leifheit mop i rozprowadzając nadmiar płynu równomiernie po pomieszczeniu. Ostatnim ważnym krokiem jest zakup dopasowanych do rodzaju danej podłogi środków czyszczących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj