Impreza firmowa to doskonała okazja do tego, by zintegrować pracowników oraz znacznie poprawić atmosferę panującą w przedsiębiorstwie. Choć oczywiście wymaga wielu umiejętności organizacyjnych, wbrew pozorom możemy przygotować ją w bardzo prosty sposób.

Miejsce i czas

Oczywiście początek planowania należy rozpocząć od wybrania odpowiedniej daty imprezy. Najlepiej zadbać o to, by każdy pracownik mógł wziąć w niej udział. Unikajmy wiec sezonu urlopowego. Kolejna kwestia to miejsce. Powinno być ono dobrze skomunikowane z resztą miasta, dobrze urządzone i oczywiście zapewniające dobry catering. Imprezy firmowe w Warszawie w restauracji Naskrajnej.pl. to bardzo dobry pomysł. Znajdziemy tam kilka sal różnej wielkości, piękny ogród i znakomite menu.

Okazja, czy bez okazji?

Imprezę firmową możemy zorganizować na przykład wtedy, gdy osiągnie ona duży sukces, z okazji jubileuszu lub zupełnie bez powodu. Niektórzy jako pretekst do organizacji imprezy firmowej wykorzystują na przykład święta. Urządzają wtedy oficjalną kolację podczas której wspólnie ze wszystkimi pracownikami rozmawiają zarówno na tematy czysto biznesowe jak i te bardziej luźne. Dzięki temu zatrudnieni czują się dobrze w towarzystwie zarządu i widzą, że są doceniani i szanowani.

Atrakcje podczas spotkania

Niektóre imprezy firmowe sprowadzają się do wspólnego spożywania posiłków i rozmów. Inne są pełne różnorodnych atrakcji. Lista tychże jest bardzo długa. Rozpoczyna się od pokazów w czasie samej kolacji – na przykład magicznych, poprzez turnieje paintball poprzedzające imprezę właściwą, aż po różnego rodzaju kursy, na przykład gotowania czy… strzelania na strzelnicy.

Korzyści dla każdej ze stron

Organizacja imprezy firmowej, choć niekiedy kosztowna ma wiele zalet. Pracownicy czują się docenieni i chętniej oddają się pracy. Tego typu spotkania poprawiają atmosferę panującą w firmie i ulepszają komunikację między pracodawcą a pracownikami. Pracodawca jest zazwyczaj postrzegany jako osoba, która potrafi zadbać o zatrudnionych, wie że oprócz pracy potrzebują także rozrywki i odpoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj